27 yeni dalgakıran

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Karasu’da kıyı erozyonuna uğrayan bölgeleri ziyaret ederek incelemeler gerçekleştirdi. Mevcut dalgakıranların yetersiz olduğunu belirten Yüce, “27 dalgakıranımızın yapımı ve inşası için gerekli tüm adımları attık, süreci yakinen takip ediyoruz” dedi.

 

CİDDİ TEDBİRLER ALINDI

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Karasu’ya ziyarette bulundu. Başkan Yüce, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre ve beraberindeki heyet, Karasu’da kıyı erozyonunun tahrip ettiği Karasu sahili ve Yenimahalle’de incelemede bulundu. Başkan Yüce, “Günlerdir gündemde olan Sakarya’mızın en şirin ilçelerinden bir tanesi Karasu’daki erozyon konusunu en başından bu yana yakından takip ediyoruz. Cennet bölgemizde denizin kabarmasıyla, dalgaların oluşmasıyla, deniz karaya doğru gelmeye başladı. Şu anda görülen, bu sınırdaki bir eve kadar yanaştı. Bununla ilgili çok ciddi tedbirler alındı” ifadelerini kullandı.

 

GEREKLİ ADIMLARI ATTIK

Dalgakıranlarımız görevini yapıyordu ama yeterli değildi” diye belirten Yüce, “27 dalgakıranın yapımı için bakanlığımız çalışmalarına başladı. Altyapı Daire Başkanlığı ile temas ettik, Büyükşehir olarak bakanlığımızla iş birliği halindeyiz. Bu çalışmalara en büyük desteği Karasu Belediye Başkanı verdi. Çok şükür ki deniz geri çekilmiş durumda. Tehlike en azından şu anlık dondurulmuş oldu. Ama ileriye dönük çalışmalarımız devam etmektedir. 27 yeni dalgakıranımızın yapımı ve inşası için gerekli tüm adımları attık. Süreci de yakinen takip ediyoruz. Deniz çok büyük nimet ama belirli tedbirleri de almamız gerekiyor. Burada bize düşen bir takım görevlerde var. Biz de bu görevleri yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde açıklama da bulundu. Bahar Kaya