KarasuKocaaliSpor

Kurudere evinde galip (3-0)

Kurudere evinde galip (3-0)

  1. Amatör Küme D Grubu’nda fırtına gibi esen Kuruderespor, kendi sahasında konu ettiği Büyükyanık’a acımadı. Rakibine pozisyon vermeyen Kurudere ekibi sahadan 3-0 galip ayrıldı ve namağlup liderliğini sürdürdü.

 

Rakibine acımadı

Orta sıralarda mücadele eden Büyükyanık ekibini konuk eden Kuruderespor, rakibine nazaran üstün bir oyun sergiledi. Maçın ilk dakikasından itibaren saha avantajını da kullanan Kurudereliler, rakibe boş alan bırakmadı. 21. dakikada Cezayir’in ayağından bulduğu golle rakibin oyununu bozdu. Golün gelmesinin ardından daha rahat bir oyun sergileyen Kuruderespor mutlak rakibi üstünde mutlak bir üstünlük kurdu.

Centilmenlik örneği

Karşılaşmanın 28. dakikasına gelindiğinde Büyükyanık stoperi Murat İlk ile Büyükyanık kalecisi çarpıştı. Top Kuruderesporlu Selçuk’un önüne düştü. Kuruderesporlu Selçuk topu boş kaleye yuvarlamak yerine centilmenlik örneği göstererek dışarı attı. Çarpışma sonucu iki Büyükyanıklı oyuncu sakatlık geçirdi ve Karasu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İki oyuncunun da ayağında zedelenme olduğu öğrenildi.

İkinci yarı rahattık

Müsabakanın ilk yarısında üstün bir oyun sergileyen Kuruderespor maçın 64. dakikasında bir penaltı atışı kazandı. Orhan Baki’nin kullandığı penaltı atışında kaleci ve top ayrı köşelere gitti ve skor 2-0’a geldi. Karşılaşmanın skorunu belirleyen gol yine Orhan Baki’nin ayağından 70. dakikada geldi. Bu skorla Kuruderespor sahadan 3-0 galip ayrılırken, 1. Amatör Küme D Grubu’ndaki namağlup liderliğini de sürdürmüş oldu.

Kuruderespor Büyükyanık’a acımadı.