EkonomiGündemKarasuKocaali

Güloğlu Genel Başkanlığı bıraktı

Güloğlu Genel Başkanlığı bıraktı

Demokrat Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Berkay Güloğlu görevinden ayrılarak Zafer Adalet başkanlığındaki Sakarya İl Yönetim Kurulu listesinde yer aldı. Cumartesi günü yapılan Demokrat Parti İl Kongresi’ne Karasu ve Kocaali’den de eski DP’liler katıldı.

 

Görevi bıraktı

Demokrat Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Karasulu Avukat Berkay Güloğlu, yılın son günü yapılan Demokrat Parti Sakarya İl Kongresi’nde Zafer Adalet’in listesine girdi. İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif siyasetin daha fazla içinde olmayı ümit ettiğini söyleyen Avukat Berkay Güloğlu, bundan sonraki süreçte çok daha fazla sahalarda olacaklarını ifade etti.

DP’ye ihtiyaç var

Demokrat Parti’nin Türk Siyaset Tarihi açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyen Güloğlu, “Türkiye’nin Demokrat Parti kültüründen gelen siyasetçilere ihtiyacı var. Demokrat Parti bilgisine, deneyimine, kültürüne ve en önemlisi Demokrat Parti nezaketine ihtiyacı var. Biz de bunun genç nesildeki temsilcisi olmaya talibiz. Bundan sonra çok daha fazla insana dokunup, Demokrat Parti ideolojisini herkese ulaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Tanıdık isimler

Yılın son gününde Adapazarı’nda yapılan Demokrat Parti İl Kongresi’nde “Demokrat Parti” denince Karasu’da akla gelen ilk isim Mehmet Çatalbaş başta olmak üzere çok sayıda eski partili katıldı. Tüm eski ilçe başkanlarının katılım sağladığı kongreye, İsmail Göral, Bekir Sarıoğlu, Numan Reis, Kocaali’den eski İlçe Başkanının Oğlu Yavuz Alemdar ve çok sayıda partili katıldı.

Berkay Güloğlu yönetimde yer aldı.
Eski Demokrat Partililer kongredeki yerini