EkonomiGündemKarasuKocaaliSakaryaSiyaset

Sakarya’ya ayrıcalık tanınmalı

Sakarya’ya ayrıcalık tanınmalı

EYT ile ilgili yapılan kanuni düzenlemede baz alınan tarihin deprem zamanına denk geldiğini söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, deprem bölgesinde kalan vatandaşlar için bir ayrıcalık yapılması gerektiğini dile getirdi.

 

Tarih ayarlanmalı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim vaatleri arasında yer alan emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili düzenlemenin önümüzdeki günlerde Meclis’e geleceğini ve bu düzenleme ile milyonlarca vatandaşın beklentisinin karşılanacağını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Ancak sürecin başlangıç tarihi olarak öngörülen 1999 yılında deprem meydana gelmiş, bu bölgedeki vatandaşların pek çoğu beyanname verememiştir. Vatandaşların hak kaybına ve dahası haksızlığa uğramaması adına deprem bölgesinde yer alan iller için baz alınan başlangıç tarihinde güncelleme yapılmalıdır” dedi.

Selden kütük kapıyorlar

“EYT düzenlemesinin kim tarafından yapıldığı bellidir, kim tarafından şekillendirildiği nettir” diyen Münir Ali Kara, “Ancak görüyoruz ki muhalefetteki partiler bu düzenlemenin kendi etkileri ile yapıldığını ilan etmektedir. Utanmasalar yasayı kendilerinin çıkardığını söyleyecekler. Ülkede iyi olan ne varsa sahiplenip, kötüleri iktidara yükleme hastalığına kapılmış olan muhalefet partileri selden kütük kapar gibi EYT düzenlemesinin üstüne atlamış, bu şekilde yaklaşan seçimlerde de rant elde etme gayretine girişmiştir. Yasayı kimin çıkardığı, kimin şekillendirdiği ve kimin bu alanda istekli olduğu gün gibi ortadadır. Halk da bunun değerlendirmesini yapacak bilinçtedir” diye konuştu.