GündemKarasuKocaaliSakarya

Milletvekili isteriz sesi

Milletvekili isteriz sesi

Giderek yükseliyor

Kuzey Bölgesi’nin milletvekili beklentisi her geçen gün daha yüksek sesle dile getiriliyor. Daha önce, Karasu, Kocaali ve Ferizli’de bir araya gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileri bu kez Kaynarca’da bir araya geldi ve aynı şeyi söyledi: Bölgeden milletvekili adayı istiyoruz.

 

 

Beklenti artıyor

Karasu ve Kocaali’den başlayarak tüm kuzey ilçelerine yayılan milletvekili beklentisi, Kaynarca ilçesinde düzenlenen toplantı ile bir kat daha arttı. Toplantıda konuşan Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Yazgan, “Siyasal partilerin genel merkez ve il yönetimlerine bugün Kaynarca’dan sesleniyoruz. Yarın aynı kararlılıkla diğer ilçelerimizden seslenmeye devam edeceğiz” dedi. Karasu ve Ferizli’de gerçekleştirilen toplantılar ile Sakarya’nın kuzey bölgesinde oluşan milletvekili beklentisi, her geçen gün artarak sürüyor. Kaynarca ilçesinde bir araya gelen beş ilçenin sivil toplum kuruluşu temsilcileri bir kez daha kararlı bir şekilde siyasilere seslendi.

Yazgan ev sahipliği yaptı

Toplantıda bir konuşma yapan Kaynarca Esnaf Odası Başkanı Kadir Yazgan “En son Ferizli’den çağrıda bulunduğumuz kuzey bölgesinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde güçlü bir şekilde temsil edilmesi talebimizi Kaynarca’dan da tekrarlıyoruz” dedi. Yazgan, “Bir milyon nüfuslu Sakaryamızın, kuzey bölgesindeki beş ilçesinde yaşayan 160 bin nüfusa ek olarak, bir o kadar da merkez ilçelerinde yaşadığı gerçeği düşünülürse, 300 bin kişiye varan bölge insanımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilmemesinin sakıncaları daha iyi anlaşılacaktır” ifadelerini kullandı.

Burayı bilen vekil

“Kuzey bölgemizin insanlarını tanıyan, kültürünü, kendine has sorunlarını, ekonomisini, hassasiyetlerini yakından bilen milletvekillerine ihtiyaç duyuyoruz” diyen Kadir Yazgan, “Siyasal partilerin genel merkez ve il yönetimlerine bugün Kaynarca’dan sesleniyoruz. Yarın aynı kararlılıkla diğer ilçelerimizden seslenmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yazgan, “Kaynarca, Karasu, Ferizli, Kocaali, Söğütlü ilçelerinin sivil toplum kuruluşları olarak desteğimiz, bölgeden çıkan milletvekili aday adaylarını aday listelerinde seçilebilir sıraya koyan, ancak bölücü siyaset izlemeyen siyasal partilere olacaktır. Değerli Sakarya kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. SESOB Başkanı Hasan Alişan ise “Birliktelikten güç doğar. Bu birliği son derece doğru bir hareket buluyorum. Siyaset dışı oluşan bu hareket, ilçelerimiz, ilimiz ve bölgemiz için hayırlara dönüşsün. Biz de STK temsilcileri olarak güçlü yönümüzü olumlu yönde kullanmalıyız. Sesimizi duyanlara da kapımız çalındığında biz sahip çıkarız” dedi.

Geniş katılım

Kaynarca’da gerçekleşen toplantıya Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fatih Eşkin, Kocaali Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı aynı zamanda Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yılmaz, Kocaali Şoförler Odası Başkanı Zeki Sargın, Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Yazgan, Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Azmi Çelebi, Kaynarca Şoförler Odası Başkanı Tuncay Göktaş, Kaynarca Süt Üreticileri Birliği Başkanı Memduh Özdemir, Ferizli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahattin Paşalı, Ferizli Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanı Nurettin Samsa, Söğütlü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Yıldız ve Söğütlü Şoförler Odası Başkanı Şerafettin Gülerce katılım sağladı.

Toplantıya Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Yazgan ev sahipliği yaptı.