GündemKarasuSakaryaSiyaset

Gönüllere Dokunmak Adlı Çalışma

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, gönüllere dokunmak adına bir çalışma başlattı. Bakıma muhtaç yaşlılara yönelik uygulamada CHP’li kadınlar ev ev gezip vefa hizmeti veriyor.

 

Sürekli olacak

kimsesiz yaşlılara ve bakıma muhtaç kişilere yönelik bir uygulama başlattı. CHP’li kadınlar, bu uygulama ile önceden tespit ederek gittikleri yaşlı, kimsesi olmayan, maddi durumu yetersiz ve engellilere vefa hizmeti sunuyor. Tespit ettikçe ve talep oldukça sürdürdükleri bu proje ile evlere giden CHP Karasu Kadın Kolları, artık gücü yetmeyen, gözleri de iyi görmediği için her işini yapamayan yaşlıların ihtiyacı olan bakımlarını yapıyor.

Kişisel bakım yapıyorlar

Kişisel bakımını yapmakta zorlanan yaşlı bireylerin eli ayağı olan CHP Karasu ekibi, tırnaklarını kesemeyenlerin tırnaklarını kesiyor, saçlarını kestirmek ya da taratmak isteyenlerin saçlarına bakım yapıyor. Oturup sohbet etmek isteyenlerle de pişirdikleri kahve eşliğinde hoş sohbetler ediyor. İşleri bittiğinde ise ortalığı toplayıp tekrar görüşmek üzere vedalaşıyorlar. Verilen hizmet ile duygulanan yaşlılar, kendileriyle bir çocuk gibi ilgilenen kadınlara teşekkür ederek veda ediyor.

Herkese ulaşmak istiyoruz

Evden çıkamayacak durumda olan tüm bakıma ihtiyaç duyan insanlara ulaşmak için gayret göstereceklerini söyleyen CHP Karasu Kadın Kolları Başkanı Sultan Cengiz Doğu, “Bu çalışmamızdan evden çıkamayacak durumda olan tüm hemşerilerimiz faydalanabilir” ifadelerini kullandı ve yalnız, engelli, bakıma muhtaç kişilere ulaşarak ellerinden tutmaya çalıştıklarını söyledi. Başkan Doğu, yaşlıların ve muhtaç insanların en çok önemsedikleri alanlardan biri olduğunu dile getirdi.

Bize ulaşıyorlar

“Tespit ettiğimiz büyüklerimizi evinde ziyaret ediyoruz. Yapamadıkları kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılıyoruz” diyen  Başkan Doğu, “İlk zamanlarda tespit ettiğimiz kişileri ziyaret ediyorduk. Memnuniyet yayıldıkça artık talepler bize ulaşmaya başladı. Karasu Kadın Kolları yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızdan ve bir kuaförden oluşan ekibimizle yaşlılarımıza vefa hizmetimizi sürdürüyoruz. Büyüklerimizin bu uygulamamızdan sonra mutluluğunu gördük ve iyiki bu projeyi yapmışız dedik. Onlar bizim hazinemiz. Evlatları olarak hizmet ediyoruz. Yaşlılarımızın yüzündeki gülümseme bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” İfadelerini kullandı.

Yaşlı vatandaşların kişisel bakımları gerçekleştiriliyor
Kadın Kolları Başkanı Doğu, talep oldukça vefa hizmetinin süreceğini söyledi.