Kocaali

2 yılın ardından iftar sofrası kuruldu

 

Kocaali Açmabaşı Mahallesi’nde 145 yıldır gelenek haline gelen iftar sofrası iki yıl aranın ardından yeniden kuruldu. Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan iftar buluşmasına katılım ise yoğun oldu.

 

YOĞUN KATILIM

145 yıldır gelenek haline gelen ve iki yıldır pandemi nedeniyle yapılamayan Kocaali Açmabaşı Mahallesi iftar buluşması bu yıl yoğun katılımla gerçekleşti. Açmabaşı Mahallesi gençliği tarafından organize edilen iftar yemeğinde katılımcılar hep birlikte oruçlarını açtı. Programda mahalle gençliği adına konuşma yapan Ramazan Serhoş, “Mahallemizle anılan artık bilinirliği il dışına taşan iftar programımızı pandemi nedeniyle gerçekleştiremiyorduk. Bu yıl mahalle meydanında yeniden kurduğumuz iftar soframızda yeniden misafirlerimizle birlikte olmaktan, iftarımızı birlikte açmaktan son derece mutluyuz. Bu organizasyonu yaparak 145 yıldır bu geleneği sürdüren ama bugün ebediyete göçmüş büyüklerimizi de anmış oluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

SERHOŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Biz Açmabaşı Mahallesi Hemşinliler olarak gelenek ve göreneklerimizle birlikte, manevi iklimimizi de hoşgörü içerisinde yaşatmayı amaçlıyoruz” diyen Ramazan Serhoş, “Programımıza katılan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’a, Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca’ya, Sakarya Hemşinliler Derneği Başkanı Nurettin Hakan Özgül ve yönetimine, siyasi partilerimizin ilçe yöneticilerine, çok değerli muhtarlarımıza, il ve ilçe merkezinden gelen misafirlerimize ve komşu mahallerimizden iftar programımıza katılarak geleneklerimizin yaşatılmasına şahitlik eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.