Karasu

2. etap dağıtımlara başlandı

 

Karasu Belediyesi özellikle kırsal mahallelerdeki bireysel çöp kutusu projesine devam ediyor. Vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile karşılanan projenin, 2. etap çöp kutusu dağıtımlarına ise başlandı.

 

BAŞARILI SONUÇ

Karasu Belediyesi tarafından, “Temiz Çevre Temiz Karasu” sloganı ile başlayan Bireysel Çöp Kutusu projesi, Karasu mahalle muhtarları önderliğinde vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Uygulamanın başarılı sonuçlar vermesi üzerine, proje tüm kırsal mahallelerde hayata geçiriliyor. İlçe genelinde çıkarılan zamansız çöplerin oluşturduğu kötü görüntünün de kaybolmasını sağlayacak uygulama kapsamında 2. etap çöp konteynırı dağıtımlarına başlandı.

HALK SAĞLIĞI

Koronavirüs salgın sürecinde Üçoluk Mahallesi olarak çöp konusunda duyarlı olduklarını belirten Mahalle Muhtarı Erdal Kılıç, “Çöp konusuna mahallemizin genelinde çok dikkat ediyoruz. Çünkü sağlığımız ve çevre görüntüsü için hassas bir konu. Önceliğimizin hijyen ve halk sağlığı olduğunu belirterek, halkımızın da bu konuda daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Değerli mahalle sakinlerimize ve Karasu Belediye Başkanlığına desteklerinden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı