EğitimKarasu

19 öğrenci nitelikli okul kazandı

 

2021 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Karasu İmam Hatip Ortaokulu’ndan 19 öğrenci sınavla öğrenci alan Fen Lisesi ve Proje İmam Hatip Liselerine girmeye hak kazandı. Düzenlenen programla dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilerek Okul Müdürü tarafından pasta kesildi.

 

EMEKLERİNİN MEYVESİNİ ALDILAR

Karasu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Liselere Geçiş Sınavında büyük bir başarıya imza attı. 19 öğrencinin sınavla öğrenci alan Fen Lisesi ve Proje İmam Hatip Liselerine girmeye hak kazandığını belirten Okul Müdürü Şeref Çifçi, “Okulumuzun gururu 19 öğrencimizi nitelikli okullara yerleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Sıkıntılı bir süreç yaşadık bu sıkıntılı süreçte ailelerimizle, öğretmenlerimizle ve okul idaremizle hep çocuklarımızın yanında olduk. Çocuklarımızın yanında olmanın en büyük meyvesini de başarıları ile aldık. İlçemizde en fazla nitelikli okula öğrenci yerleştiren okul olma unvanını koruyoruz. Emeği geçen değerli velilerimize öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HAYALLERİ GERÇEK OLDU

Günlerce ders çalışarak sonunda hayalini başardığını belirten Karasu İmam Hatip Ortaokulu birincisi İsmail Ensar Gürgün, “Her gün düzenli bir şekilde derslerime çalışarak hayalime kavuştum. Hayalim Kadıköy İmam Hatip Lisesi’ydi ve başardım. Bu süreçte yanımda olan aileme okul müdürlerime ve öğretmenlerime teşekkür ederim” dedi. Başarının istemekten geçtiğini belirten okul ikincisi Zeynep Sare Saka, “Okulda derslerimi düzenli olarak dinledikten sonra evde tekrar yaparak başardım. Herkes düzenli olarak ders çalışarak bu başarıyı elde edebilir. Hayalimdeki okulu kazanmanın mutluluğu yaşıyorum. Zorlu bir süreçti. Bu süreçte yanımda olan aileme ve öğretmenlerime teşekkür ederim” dedi. Gülcan Elmalı