Karasu

Gayemiz iyi nesiller yetiştirmek

 

Karasu İlçe Müftülüğü’ne bağlı Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nun temeli dualarla atıldı. Törene Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş katıldı. Açılış konuşmasını yapan Başiş, “Bizim asıl gayemiz iyi nesiller yetiştirmek, arkamızdan dua edecek nesiller yetiştirmek” dedi.

 

TEMEL DUALARLA ATILDI

Karasu İlçe Müftülüğü’ne bağlı Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı. Düzenlenen temel atma törenine Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, İlçe Müftüsü Bektaş Günay, Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Ağun ve Hilmi Erbatan, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, BBP İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, Şoförler ve Otomobilciler Başkanı Kerim Uyar, İlçe Tarım Müdürü Yutkun Cabak, İlçe Spor Müdürü Kemal Ataç, hayırsever Osman Erdoğdu, din görevlileri, Kur’an kursu öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

 

DUA EDECEK NESİLLER YETİŞECEK

Tören Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Tilaveti Hafız Yunus Demirci gerçekleştirdi. Tilavetin ardından Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, açılış konuşmasını yaptı. Başiş, “Hayırsever Osman Erdoğdu’ya ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah razı olsun. Bizim asıl gayemiz iyi nesiller yetiştirmek, arkamızdan dua edecek nesiller bırakmak. İnşallah inşaatımız sorunsuz bir şekilde bitecek ve kız çocuklarımız burada hafızlık eğitimi alacaklar. Karasu ilçesinde yatılı Hafızlık Kur’an Kursu eksikliği vardı. Çok şükür o eksiklik ortadan kalkacak” ifadelerini kullandı. Açılış konuşmasının ardından İl Müftü Yardımcısı Mustafa Nurgün açılış duasını seslendirdi. Duanın ardından Kaymakam Helvacı, Başkan Sarı, hayırsever Erdoğdu ve beraberindekiler beton dökme butonuna bastı. (HABER: Bahar Kaya)