Karasu

15 Temmuz destanı Karasu’da kutlandı

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Karasu’da çeşitli programlar düzenlendi. Sabah saatlerinde başlayan etkinlikle, 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı 00.13’te tüm camilerde sela okunmasıyla sona erdi.

 

KAHRAMANLAR UNUTULMADI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Karasu’da çeşitli etkinlikler yapıldı. Günün ilk programında ilçe protokolünce şehit kabri ziyaretleri ve şehit yakınları ile gazi ve gazi aileleri ziyaret edildi. Öğlen namazı sonrası ise Karasu Merkez Cami’nde Mevlid-i Şerif okundu ve okunan Hatm-i Şeriflerin duası yapıldı. Karasu protokolü Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda düzenlenen resim sergisine katıldı ve ardından Kızılcık Tepe mevkiinde bulunan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’nda fidan dikimi gerçekleştirildi.

15 TEMMUZ GECESİ HATIRLANDI

Geçenin geç saatlerine kadar Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda devam eden programda 15 Temmuz kısa film gösterimi, 15 Temmuz videosu gösterimi katılımcılara izletildi. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı tarafından zafer konuşması yapılarak, Karasu halkına seslenildi. Helvacı, “Fetö’nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz canından, kimi zaman canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş ancak vatanına namahrem elinin değmesini müsaade etmemiştir. Yüreklerinin tam ortasına dayanan namlulara imanıyla karşı çıkmıştır” dedi.

MİLLETİN ZAFERİ KUTLANDI

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ise, “15 Temmuz gecesi yaşananlar, milletin kahramanlığının yanı sıra darbe girişiminde bulunanların hainlikleri hiçbir zaman unutulamayacaktır. 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı” dedi. Program boyunca Karasu Aziziye Unlu Mamulleri tarafından lokma dağıtımı da gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikler 00.13’te tüm camilerde sela okunmasıyla son buldu. Gülcan Elmalı