Gündem

Karasu’da trafik haftası farkındalık..

Karasu’da trafik haftası farkındalık etkinliği

Çarşamba günü Karasu’da, Karayolu Trafik Haftası etkinliği gerçekleştirildi. Karasu protokolünün katılımıyla yapılan etkinlikte, TİGEM mevkiinde stant kurularak trafikte uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirme broşürü dağıtıldı.

 

CİHAZLAR TANITILDI

7-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri Emniyet ve Jandarma koordinesinde Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve muhtarların katılımıyla TİGEM kavşağında etkinlik gerçekleştirildi. Kaymakam Helvacı ve Başkan Sarı, stantları tek tek gezerek trafikte kullanılan ölçüm cihazları hakkında bilgi aldı. Vatandaş ve sürücüler için kurulan bilgilendirme stantlarında sürücülerin seyir halindeyken dikkat etmeleri gereken kuralların gösterildiği 3 dakikalık video izletildi.

 

BROŞÜR DAĞITILDI

Etkinlikte, Jandarma ekiplerinin bulunduğu stantta vatandaşlara trafikte kullanılan denetim aletleri hakkında bilgi verildi. Jandarma ekipleri, katılımcılara sırasıyla hız tespit cihazı, uyuşturucu tespit cihazı, alkol metre, yaka kameraları, ceza işlemlerinin uygulanması için kullanılan tableti tanıtarak nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verdi. Emniyet ekiplerinin kurmuş olduğu stantta ise trafikte uyulması gereken kurallar hakkında bilgi broşürleri verildi. Aynı zamanda alkol ölçüm cihazı da tanıtıldı.

 

TRAFİKTE FARKINDALIK

Karasu Belediyesi Zabıta ekipleri ise, trafikte hız yapılmaması hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Programda katılımcılara bilgilendirme broşürü dağıtıldı. Programa katılan çocuklara dergi ve balon verildi. Etkinlikte açıklama yapan Kaymakam Helvacı, “Yaptığımız bu etkinliklerde asıl amaç trafikte farkındalığı oluşturmak. Burada kurulmuş olan stantlarda sürücülere trafikte uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirmeler yapılıyor” dedi. Dr. Helvacı’nın konuşmasının ardından katılımcılara ikramlık lokma da dağıtıldı. (HABER: Bahar Kaya)