Karasu

Şehit ve gazi aileleri bir araya geldi

 

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, şehit ve gazi aileleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemekte konuşma yapan Kaymakam Helvacı, “Sizler bize kahraman evlatlarımızın emanetisiniz” dedi.

 

KAHRAMANLARIN EMANETİ

Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediyesi tarafından şehit ve gazi aileleri onuruna iftar programı düzenlendi. Programa Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Alataş, Sahil Güvenlik Astsubayı Kıdemli Çavuş Yasin Ölüç, Karasu Kızılay Şube Müdürü Adem Ekşi, daire amirleri, sivil toplum kuruluş üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı. Yemekten önce ve sonra yapılan duaları Karasu Merkez Camii İmam Hatibi Ali Sarımert okudu. Programda konuşma yapan Kaymakam Helvacı, “Mübarek Ramazan ayında iftar sofrasında siz değerli şehit ve gazi ailelerimizle bir araya gelmekten onur ve mutluluk duyuyoruz. Sizler bize kahraman evlatlarımızın emanetisiniz. Devletimiz sürekli şehit ailelerimiz ile bir araya gelmemizi sağlıyor” dedi.

 

RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

Helvacı, “Bunu sağlamanın altında yatan en önemli unsur ise, bizim Türk milleti olarak değer olarak atletmiş olduğumuz başta vatanımız, hürriyetimiz, dinimiz, bayrağımız için her türlü fedakarlığı canımız pahasına olsa dahi gösterebildiğimizin nişanesidir. Bu anlamda ülke olarak, devlet olarak size minnettar olduğumuzu gösterebilmek için bu etkinlikleri tertip ediyoruz. Mübarek Ramazan günü vesilesiyle vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı. Belediye Başkanı İshak Sarı ise, “Allah, birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı’na da ulaşmayı nasip etsin. Devletimiz ve milletimiz, gazilerimiz ile şehit ailelerimizin daima yanında. Birlik ve beraberliğimiz hiç bozulmasın” şeklinde konuştu. Bahar Kaya