Gündem

OKULLAR AÇILDI

15 günlük yarı tatil sona erdi. Karasu’da okul öncesi 1535, ilkokul 3793, ortaokul 3369 ve lisede 3361 olmak üzere toplamda 12058 öğrenci ders başı yaptı. İkinci yarıyılda kovid önlemlerinin ne şekilde uygulanacağı, pozitif öğrenci çıktığında okullarda nasıl bir uygulama yapılacağı henüz belli değil. İlk yarı yılda bir sınıfta bir hafta içinde ikinci pozitif vaka çıkması durumunda uzaktan eğitime geçiliyordu. Bu durumun önümüzdeki dönem devam edip etmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

 

YENİDEN REFAH KONGRE YAPIYOR

Genel Başkanlığını Fatih Erbakan’ın yaptığı Yeniden Refah Partisi Karasu’da kongreye gidiyor. Muammer Adanur’un halen sürdürdüğü ilçe başkanlığı görevini Osman Önal’a devretmeye hazırlanıyor. Tek liste halinde gidilmesi planlanan kongre 13 Şubat’ta yapılacak. Pazarı günü saat 12:00’da başlayacak kongrenin Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde yapılacak. Kongre’ye parti genel merkezinden önemli isimlerin de katılması bekleniyor.

 

KARASULULAR BAŞROLDE

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 16. Olağan Genel Kurulu hafta sonu yapıldı. Oluşan yönetimde toplam 5 Karasulu yer aldı. Yönetim Kurulu asil listesinde Doğan Çatalbaş ve Mustafa Bektaş, yönetim yedek listesinde Mehmet Çatalbaş, Yüksek İstişare Kurulu listesinde ise Kenan Çatalbaş ve İsmail Filizfidanoğlu görev aldı. Listede dikkat çekici olan bir başka konu ise Çatalbaş soyadından 3 kişinin yer alıyor olması oldu.

 

MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ

2022 yılı mazot ve gübre desteği üretici detayında icmali askıya çıktı. Mahalle muhtarlıklarında yer alan listeler askıda kaldığı süre içinde incelenebilecek. Listede ismi bulunmayan hak sahipleri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne giderek itiraz etmeleri gerekiyor. Hak kaybı ya da bir aksilikle karşılaşmak istemeyenleri listeleri dikkatle incelemesi isteniyor.

 

BASIN NEDEN ÇIKARILIYOR

Karasu’da muhtarlarla bir toplantı yapılıyor. Hop “Basından müsaade istiyoruz!” Yine bir başka zaman muhtarlarla toplantı yapılıyor. Yine “Basın mensubu arkadaşlarımızdan müsaade istiyoruz!” Basın bilgiyi kapıdan çıkanların verdiği kadar alabiliyor. Kardeşim basından gizlediğiniz şeyler halktan gizlediğiniz şeyler olmalıdır. Eğer muhtarların söyleyecekleri şeylerden endişe ediyorsanız onlarla da toplantı yapmayın! Eğer halkın bilmemesi gereken kararlar alıyorsanız neden muhtarlarla toplantı yapıyorsunuz? Korkunuz basından mı yoksa muhtarlardan mı?

 

KOCAALİ’DE TEK LİSTE

Kocaali Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi bu hafta yapılacak. 12 Şubat cumartesi günü yapılacak olan kongrede mevcut Başkan Ali Yılmaz yeniden aday olacağını açıkladı. Şu ana kadar ikinci bir aday ismi de gündeme gelmedi. Bu şekilde Ali Yılmaz başkanlığındaki liste ile kongreye gidilmesine kesin gözü ile bakılıyor. Kocaali Belediyesi Düğün Salonu’na düzenlenecek kongreye Esnaf Odaları Birliği Sakarya Başkanı Hasan Ali Şan’ın da katılması bekleniyor.