Karasu

Sanat ruhun gıdası

 

 

Resim Öğretmeni Ecehan Yazgan, Karasulu vatandaşları sanatla ilgilenmeye davet etti. “Sanat ruhun gıdasıdır” diyen Yazgan, “Bir şeyleri çizmek onun üzerinde uğraş vermek hem yeteneğimizi güçlendirir hem de ruhumuza iyi bir terapi olur” dedi.

 

ÖNEMLİ OLAN İSTEK

Karasu halkını sanatla ilgilenmeye davet eden Resim Öğretmeni Ecehan Yazgan, hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik kurs verdiğini belirtti. Yazgan, “Çocuklar için yaş aralığım minimum 9 yaştır. Yetişkinlerde ise yaş sınırımız yok” dedi. Yazgan, “Güzel sanatlarına hazırlık ve ayrıca hobi grubu olarak ders veriyorum. Dersleri ister birebir ister grup halinde yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Yazgan, “Yağlı boya, akrilik boya, karakalem kursları veriyorum. Ücretlerimiz ise yağlı boya dersleri 500 TL, karakalem dersleri 400 TL’dir. Aynı zamanda ücretsiz filografi, iğne oyası ve nakış dersimiz de mevcut. Haftalık ders saatlerimiz kişilerin isteğine göre değişebilir. Karakalem derslerinde 3 saati 1.30 saat olarak iki güne bölüyoruz. Yağlı boya ve akrilik boya 4 saate kadar uzayabiliyor. Saatin uzun olması ücreti etkilemiyor. Ücretlerimiz sabit” dedi. Yazgan, “Hiç yeteneğim yok, beceremem diyenlerde yapabilirler. Burada önemli olan isteğinin olması” ifadelerini kullandı.

 

GÜZEL İŞLERE ŞAHİT OLDUM

Bazılarımız doğuştan yetenekli olabiliriz ama yetenek sonradan da geliştirilebilen bir şey” diye belirten Yazgan, “Bir sürü sergi açtım. Birçok insanla işler yaptım ve hiç yapamam diye insanların çok güzel işler çıkardığına şahit oldum. Yağlı boya üzerine siparişler de alıyorum. İstek üzerine istedikleri resimleri yapabilirim. Siparişlerde fiyatlar değişim gösterebiliyor. Ölçüden çok yapılan işçilik ve teknik önemli” şeklinde konuştu. “Normalde fiyatlarım daha uygundu” diyen Yazgan, “Herkes sanatla ilgilenebilsin diye fiyatlarımı uygun tutmaya çalışıyordum ama her şeyde zam üstüne zam gelince bende fiyatlarımı arttırmak zorunda kaldım” ifadelerini kullandı. Yazgan, detaylı bilgi almak isteyenlerin 0536 592 20 28 numaralı telefon numarasından ya da Instagram hesabı karasu.sanat adresinden ulaşabileceklerini de sözlerine ekledi. Bahar Kaya