Karasu

10’ar 10’ar devam

 

Karasu Belediyesi’nin İller Bankası’ndan temin ettiği 46 milyonluk krediyle ilgili son mahkeme Cuma günü görüldü. Taraflara, itirazlarına karşılık ek süre verilerek dava 2 Nisan tarihine ötelendi. Diğer davalar ise 10’ar kişilik gruplar halinde görülmeye başladı.

 

EDİMİN İFASI

Karasu Belediyesi’nin 2015 Aralık yılı Meclis Toplantısı’nda dönemin Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na verilen yetkiyle İller Bankası’ndan yaklaşık 46 milyon liralık kredinin usulsüz kullanıma yönelik davalar devam ediyor. İlk duruşması 8 Eylül 2017 tarihinde Karasu Asliye Ceza Mahkemesinde “İhaleye Fesat Karıştırma” dosyasıyla başlayan duruşma daha sonra “Edimin İfasına Fesat Karıştırma” dosyasının eklenmesiyle süreç devam etmişti. Her iki dosyanın önce birleştirilerek görülmesi teklifi kabul edilse de sonradan bu dosyaların ayrı ayrı görülmesine karar verilmişti.

20 MİLYON ZARAR

Cuma günü Karasu Adliyesi’nde görülen mahkemeye Karasu Belediyesi eski Başkanı Mehmet İspiroğlu, dönemin belediye çalışanları ve şirket yetkilileri katıldı. Duruşma öncesi mahkeme heyeti kamu zarar tespiti yaptı ve 20 milyona yakın zarar tespit edildi. Taraflar ise bilirkişi istedi ve mahkeme tarafların itirazlarına karşılık ek süre verilerek 2 Nisan tarihine ötelendi. Pazartesi günü ise, 46 milyonluk kredi ve ihale dosyalarının da yer aldığı soruşturma kapsamında 10’ar kişilik gruplar halinde mahkemeler yeniden görülmeye başladı. Bazı dosyalar ise zaman aşımı nedeniyle düştü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir