102. Yılda aynı duyguyla

102. Yılda aynı duyguyla

İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. Yıldönümü dolayısıyla Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bir program düzenlendi. Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programda duygusal anlar yaşandı.

Tiyatro gösterisi

İstiklal Marşı’nın milli marş olarak kabul edilişinin 102. Yıldönümü dolayısıyla Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programda duygusal anlar yaşandı. Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programın en can alıcı kısmı tiyatro kısmıydı. Bu kısımda sırası ile Komisyon toplantısı, Mehmet Akif Ersoy’un şiiri yazarken gösterildiği sahne ile İstiklal Marşı’nın dönemin Milli Eğitim Bakanı Hamdullah Suphi Tanrıöver tarafından okunması ile devam etti. Mehmet Akif ile yapılan son röportajın da konu edildiği tiyatro gösterisi Akif’in cenaze töreni ile son buldu. Gösteriyi izleyenler duygusal anlar yaşadı.

Şiirler okundu

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Alataş ve protokol üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği programda öğrenciler şiirler okudu. Özgür Özdemir, Zehra Kulek isimli öğrenciler İstiklal Marşı ile ilgili şiirler okurken günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı, Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Melek Turan yaptı. Programın sonraki kısmında Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nda birinci olan öğrenciler birlikte İstiklal Marşı’nı okudu. İstiklal Marşı’nı okuyan öğrenciler, Karasu Anaokulu Öğrencisi Zeynep Rana Özyavuz, İnönü İlkokulu’ndan İclal Sevde Yavuzyiğit, Namık Kemal İmam-Hatip Ortaokulu’ndan Fatıma Nur Ayar oldu.

Ödüller verildi

Programın son kısmında ise Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nda dereceye giren isimlere ödülleri verildi. Namık Kemal İmam-Hatip Ortaokulu’ndan Fatıma Nur Ayar, Karasu İmam-Hatip Ortaokulu’ndan Serra Nur Çiftçi ve Özel Özşen Ortaokulu’ndan Ahmet Efe Açıkgöz’e ödüllerini Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, İnönü İlkokulu’ndan İclal Sevde Yavuzyiğit, Yalı İlkokulu’ndan Elmas Hafsa Bülbül ve Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’ndan Esila Sandalcı’ya ödüllerini Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu Anaokulu’ndan Zeynep Rana Özyavuz, Zübeyde Hanım Anaokulu’ndan Zeynep Nil Uygur ve Cumhuriyet İlkokulu Anasıfı’ndan İrem Ergin’e ödüllerini Karasu İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol takdim etti.

 

Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa ilgi oldukça fazlaydı

 

Öğrencilerin düzenlediği tiyatro gösterisi ilgi gördü

 

Ortaokul öğrencilerine ödülü Kaymakam Helvacı verdi

 

İlkokul öğrencilerine ödüllerini Başkan Sarı verdi

 

Anaokulu öğrencilere ödüllerini Emniyet Müdürü Akyol takdim etti