Eğitim

Turhan’dan 12 Mart mesajı

Turhan’dan 12 Mart mesajı

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İstiklal Marşı’nın 102’inci yıl dönümü nedeniyle sosyal medyada mesaj yayınladı.

Kahramanlarımıza yazıldı

İstiklal Marşı’nın 102’inci yıl dönümü nedeniyle Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan sosyal medyada paylaşımda bulundu. Turhan, “Üstün bir mücadele ve kahramanlıklarla kazanılan Kurtuluş Savaşı sonrası milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Kahraman Ordumuza hitaben yazmış olduğu şiir, 12 Mart 1921 tarihinde Birinci Türkiye Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşı olarak kabul edilmiştir” dedi.

Coşkulu bir ifade

Turhan, “İstiklal Marşı, tam bağımsızlık ve Kurtuluş Savaşı mücadelesi veren kahraman ordumuzun gösterdiği iman, inanç, cesaret, karanlık ve hürriyet aşkını en güzel ve coşkulu bir şekilde ifade etmekte. İstiklal Marşımızın kabulünün 102’inci yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de minnetlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.