Karasu

100. yılında yürüdüler

  1. yılında yürüdüler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gölköprü İlkokulu’nda büyük bir heyecanla kutlandı. Öğrenciler tarafından sergilenen dan gösterileri ayakta alkışlandı. Ardından Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılım oldukça yoğun oldu.

Muhtarlarda katıldı

Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Gölköprü İlkokulu’nda program düzenlendi. Yoğun bir şekilde hazırlık yapan öğrenciler gösterilerini sergiledi. Ardından oratoryo gösterisi yapıldı, şiirler okundu. Programın sonunda öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin katılımıyla Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe Gölköprü Mahalle Muhtarı Ali Haldız ve Hürriyet Mahalle Muhtarı Cumhur Özkan’da katılım sağladı. Marşlar söyleyerek yürüyen öğrencilere çevre halkı ve esnafı eşlik etti.

Yüreğimizde hissediyoruz

Açıklamada bulunan Okul Müdürü Miraç İmamoğlu, “Bugün mazisi şanla dolu Yüce Milletimizin, varını yoğunu ortaya koyup bir kurtuluş mücadelesi vererek yeniden güçlü bir devlet olma azmini gösterip modern cumhuriyeti kurmasının 100. Yıl dönümünü kutluyoruz. Şan, şeref ve destanlarla dolu tarihimizden aldığımız azim, cesaret ve vakarla Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına aziz milletimizle birlikte yürümenin engin gururunu yüreklerimizde hissediyoruz” şeklinde konuştu.

Rahmetle anıyoruz

Konuşmasına devam eden İmamoğlu, “Her 29 Ekim, bağımsız ve onurlu yaşama azmimizi tazelemenin ve el ele vererek geleceğe güvenle bakabilmenin bayramıdır Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları bize vatan yapan ve yaşadığımız şu günler de dahil olmak üzere bizlere canlarıyla, kanlarıyla hizmet eden aziz şehitlerimizi ve değerli gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Yoğun bir şekilde hazırlık yapan öğrenciler gösterilerini sergiledi.