Karasu

Gururla taşıdılar

Gururla taşıdılar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Gazi İlkokulu ve Ortaokulu’nda program düzenlendi. Programda gösterileriyle hayran bırakan öğrenciler, Türk Bayrağı’nı üzerlerinde gururla taşıdı.

Gururla taşıdılar

Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Gazi İlkokulu ve Ortaokulu’nda program düzenlendi. Düzenlenen programda gösterileriyle ayakta alkışlanan öğrenciler, okudukları şiirlerle duygu dolu anlar yaşattı. Türk Bayrağı’nı gururla taşıyan minikler danslarıyla büyük beğeni topladı. Açıklamada bulunan Okul Müdürü Alican Özpınar, “29 Ekim 1923’ten günümüze, Türkiye Cumhuriyeti, binlerce yıldır tarih sayfalarını altın harflerle süsleyen Türk Milletinin sarsılmaz inanç ve kararlı duruşunun müstesna nişanıdır” dedi.

Minnetle anıyoruz

Konuşmasına devam eden Gazi İlkokulu ve Ortaokulu Okul Müdürü, “Geleceğe umutla bakabilmemiz için gençlerimize ve çocuklarımıza Cumhuriyetin değerlerini, Büyük Türk Milletinin bir ferdi olmanın şerefini ve kıymetini en güzel şekilde ifade etmeliyiz. Bu duygu ve düşünce ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, Aziz Türk Milletinin azmi ve kararlılığıyla kurulan Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” şeklinde konuştu.

Öğrenciler gösterileriyle kendilerine hayran bıraktı.