ManşetSiyaset

Düş esnafın yakasından

Düş esnafın yakasından

Şov yapmaya devam et

Karasu Belediye Meclisi Kasım Ayı Oturumu İshak Sarı ile Mehmet Çatalbaş arasındaki atışmaya sahne oldu. Gündem dışı söz alan Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Çatalbaş, yollara konulan kedi gözlerini ve Sanayi Sitesi imarı ile ilgili bilirkişi raporunu konu etti. Başkan Sarı ise, “Bir daha sana söz veremeyeceğim. Şov yapıyorsun” dedi.

Eziyet ediyorsun

Karasu Belediye Meclisi’nde gündem dışı söz alan Mehmet Çatalbaş, yapılan bisiklet yolları ve geniş kaldırımların esnafa eziyet olma dışında bir amacının olmadığını söyledi. Çatalbaş esnafın park etmek şöyle dursun mal indirip bindirmek için cebi dahi bulunmadığını söyledi. Sanayi Sitesi’nin imarının iptal edilmek istendiğini de sözlerine ekleyen Çatalbaş, iki profesörün imzası olan bilirkişi raporunu gösterdi ve “Belediye başkanımız belediye meclis üyelerimizi de kandırıyor” dedi. Çatalbaş, Sarı’ya, “Siz profesörlerden çok mu biliyorsunuz” diye de sordu.

Şov yapıyorsun

Çatalbaş’ın konuşmasını kesmeden dinleyen Belediye Başkanı Sarı da, “Sana bir daha söz vermeyeceğim. Şov yapıyorsun. Eski, 1960, 70, 80 neyse işte o kafayla bugün siyaset yapma peşindesin. Burada konuşarak esnafın gönlünü aldın ve görevini yerine getirdin. Bu şekilde gelecek dönem de bir şekilde belediye meclis üyesi olmaya çalışıyorsun. O devirler bitti artık. Esnafın sorununu dışarıda iki dakika konuştuk hallettik. Senin burada şov yapmana gerek yok” dedi. Meclis oturumunda görüşülen 4 madde de oy birliği ile karara bağlandı.

İşten atılanlar

Meclis’te ayrıca CHP grubu bir soru önergesi verdi. Limandere mahallesindeki kavşak ve yaşanan sıkıntıları soran CHP’liler ayrıca, 2019 yılından bu yana Karasu Belediyesi ve bağlı kuruluşlardan kaç çalışanın atıldığı bilgisini sordu. Yine İshak Sarı ve yönetiminin göreve gelmesinin ardından kaç çalışanın işe alındığının bilgisinin de meclis ile paylaşılması istendi. Başkan İshak Sarı soru önergesine yazılı yanıt vereceklerini söyledi. Bir sonraki Meclis 5 Aralık Salı günü Karasu Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılacak.

Başkan Sarı, “Şov yapıyorsun” şeklinde konuştu.