EkonomiGündemKarasuKocaaliSiyaset

10 madde karara bağlandı

10 madde karara bağlandı

Karasu Belediye Meclisi Şubat Ayı toplantısında toplam 10 madde karara bağlandı. Toplantının ana konusunu ise Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem oluşturdu. Belediye Başkanı İshak Sarı, kentsel dönüşümdeki direnişin depremle mücadeleye zarar verdiğini söyledi.

 

Gündem deprem

Karasu Belediye Meclisi Ocak Ayı Toplantısı’na Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketi etki etti. CHP’li Şakir Şen, Depremden ders alınması gerektiğini ifade ederek, “Buradaki inşaat mühendisi arkadaşlar ya da mühendis olan arkadaşlar daha iyi anlayacaktır. Deprem yaşanmadan önce önlem alınmalıdır” dedi. Yenimahalle’deki balıkçı barınağının bir an önce yapılması gerektiğini de söyleyen Şen, midye avcılığının azalmaması durumunda da aşındırmaların devam edeceğini söyledi.

Mukavemet görüyoruz

Karasu’da kentsel dönüşümle ilgili adımlar atmaya kalktıklarında kişisel tepkilerle karşılaştıklarını söyleyen Belediye Başkanı İshak Sarı da, “Ben şahsen imar aflarına karşıyım. Yakın zamanda Camitepe’de bir yıkım gerçekleştirdik. Basına çıkmadı. Adam kendi üç tane yer yapmış. Ticarethane. Nasılsa imar affı çıkacak. Biz de yıktık. Başka yerlerde karot almaya kalktığımızda iş başka yerlere gidiyor” dedi.

Yürütmeyi durdurma

Bir yerin yıkımı ile alakalı aldıkları kararın mahkemeye taşındığını ifade eden Başkan Sarı, “Bizim aldığımız kararla ilgili yürütme mahkemeye taşındı. Mahkeme de yürütmeyi durdurma kararı verdi. Kahramanmaraş’ta yaşanan felaket Karasu’da yaşansaydı ve o bina yıkılsaydı, mahkemeye taşıyan o arkadaş ya da o yürütmeyi durduran mahkeme ne kadar vicdanlı davranacaktı” diye konuştu.

Şakir Şen gündem dışı söz aldı.
Başkan Sarı, imar affına kişisel olarak karşı olduğunu söyledi.