Ocak’tan bağış seferberliği

Ocak’tan bağış seferberliği

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin ardından organize olan Karasu Ülkü Ocakları Genel Merkez’den gelen talimat doğrultusunda kan bağışında bulundu. Karasu İlçe Başkanı Talha Enes Elmacı, ilk aşamada kan bağışı yaptıklarını ardından yapılması gereken ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi.

 

Kınık talep etti

Pazartesi sabahı merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin meydana gelmesinin ardından acil kan bağışı ortaya çıktı. Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın kan ihtiyacı ile açıklama yapmasının hemen ardından Ülkü Ocakları da organize oldu ve kan bağışında bulundu. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın çağrısı üzerine harekete geçen Karasu Ülkü Ocakları, Atatürk Bulvarı’nda bulunan Kızılay aracına giderek toplu kan bağışında bulundu.

Canımızla kanımızla

Ülkü Ocakları’nın ülkenin her zor zamanında görevde olduğunu dile getiren Karasu Ülkü Ocakları Başkanı Talha Enes Elmacı, “Biz Ülkü Ocakları olarak her dönemde görev almaya hazırız. Deprem yaşamış bir şehrin çocukları olarak Kahramanmaraşlıları en iyi biz anlarız. İlk talep kan olduğu için bu şekilde bir adım attık. Bundan sonraki aşamalarda ne gerekiyorsa, canımızla kanımızla üstümüze ne  düşerse yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Gençler Kızılay aracına giderek kan bağışında bulundu.