KarasuSiyaset

Zamlar geri alınsın

 

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, son gelen zamlarla birlikte Karasu esnafının zor günler geçirdiğini belirtti. Başta elektrik olmak üzere gelen zamlara tepki gösteren Direk, “Geri adım atılsın, zamlar geri alınsın” dedi.

 

KEPENK KAPATMA ENDİŞESİ

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, son gelen zamlarla birlikte Karasu esnafının zor günler geçirdiğini belirtti. Elektrik olmak üzere gelen zamlara tepki gösteren Direk, “Elektrik zamları ile vatandaş zor durumda. Esnafımız kepenk kapatma endişesi yaşıyor. TÜİK verilerine göre yüzde 36 seviyesinde gerçekleşen tüketici enflasyonu ve yüzde 79 civarındaki üretici enflasyonu, gıda fiyatlarını yeterince yükseltmişken, tüm bu rakamları adeta tekzip eden yüzde 125’lik elektrik zammı sebebiyle, üreticimiz ve esnafımız tam anlamıyla köşeye sıkışmış durumda” ifadelerini kullandı.

 

DERİNLEŞEN EKONOMİK KRİZ

Tüm Türkiye’den gelen tepki görüntüleri, uzun süredir unuttuğumuz manzaralardı” diyerek açıklamasına devam eden Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, “İşletmelerin ayakta duracak hali kalmadı. Korkarım ki, her geçen gün yeni iflaslarla karşılaşıyoruz ve karşılaşmaya devam edeceğiz. Türkiye’de derinleşen ekonomik kriz ve döviz kurunun yükselmesiyle biriken borçlar, ödenemeyen krediler, artan elektrik faturaları ve işletme giderleri nedeniyle binlerce esnafımız iflas etmiştir. Biran önce geri adım atılmalı ve zamlar geri alınmalıdır” diye belirtti.