Karasu

Zaferin 99’uncu yılı kutlandı

 

Büyük zaferin 99. yılında Karasu Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi. Törene katılan Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve Karasu Belediye Başkan Vekili Sabri Aslanbay anıta çelenk bıraktı.

 

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK BIRAKILDI

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Karasu Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi. Tören kapsamında, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve Karasu Belediye Başkan Vekili Sabri Aslanbay, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Cumhuriyet Savcısı Furkan Kafalı’nında katıldığı törende siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, gaziler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri yer aldı.

TARİHTE YER ALMIŞ DESTAN

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Askerlik Şubesi Başkanı Piyade Astsubay Murat Karadaşlı, “30 Ağustos 1922’de kazanılan büyük zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve kurtuluş savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu büyük zaferin ardında milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı ile kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır” dedi.

ŞEHİT MEZARLARI ZİYARET EDİLDİ

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı makamında tebrikleri kabul etti. Karasu Kaymakamlığında düzenlenen program sonrası Kaymakam Helvacı öncülüğünde ilçe protokolü merkez mezarlığını ziyaret etti. Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz, Şehit Komiser İsmail Canavar’ın ve İpsiz Recep’in mezarı başında dua edildi. Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay tarafından dua edilerek tüm şehitler anıldı. Şehitlerin unutulmadığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gaziler, program boyunca protokolü yalnız bırakmadı. Tuğçe Erdem