Siyaset

Yüzücü’nün istifası cebinde

Yüzücü’nün istifası cebinde

Önceki haftalarda Ankara ziyaretinde bulunan Karasu Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü, Kocaali Belediye Başkan Aday Adayı olmak için görevinden ayrılmaya hazırlanıyor. Yüzücü Kocaali’de iddialı aday adayları arasında yer alıyor.

Ziyarette bulundu

Kocaali Belediye Başkanlığı için geçtiğimiz dönem de aday adayı olan ve Ahmet Acar’ın üç dönemi tamamlamasının ardından şansı artan Karasu Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü istifa etmek için gün sayıyor. Yüzücü’nün Kocaali’de nabız yoklaması yaptıktan sonra Ankara ziyaretinde bulunduğu, burada yaptığı görüşmelerden de olumlu sonuç aldığı iddia ediliyor. Turan Yüzücü’nün özellikle Fiskobirlik Başkanı da olan Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar’dan destek görmeyi beklediği biliniyor.

İddialı isimler arasında

Memurlar için başlayan istifa süreci ilerlerken Ak Parti’deki başvuru kabulleri henüz başlamadı. Bu süre içinde görevinden ayrılmayan Yüzücü, başvuruların kabul edileceğinin ilanının ardından görevinden ayrılacak. Ak Parti’den aday adayı olmak için görevinden ayrılacak olan Yüzücü halktaki karşılığına ve idarecilik geçmişine güveniyor. Turan Yüzücü, Karasu Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü öncesinde Kocaali Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yürütüyordu.