Siyaset

Ayar, sessiz ve derinden

Ayar, sessiz ve derinden

2014 yılından bu yana Sakarya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapan ve 2019 Yerel Seçimlerinde Karasu Belediye Başkan Aday Adaylığı yapan Yakup Ayar, sessiz ve derinden sürdürdüğü görüşmelerinde sona geldi. Ayar’ın bu hafta sonuna kadar kararını netleştirmesi ve kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.

Hazırlıklar tamam

İlk olarak 2014 Yerel Seçimlerinde Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilen ve ardından 2019 Yerel Seçimlerinde “Bir şeylerin değişmesi için bireylerin değişmesi lazım” sloganı ile Ak Parti’den Karasu Belediye Başkan Aday Adayı olan, ardından İshak Sarı’nın aday olarak tespitinden sonra yeniden Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğini kabul eden ve halen Ak Parti Grup Başkanvekilliği görevindeki Yakup Ayar, 2024 Yerel Seçimlerinde sahada olmaya hazırlanıyor.

İstişare ediyordu

Seçildiği günden bu yana bu dönem Belediye Başkan Adayı olacağı konuşulan Ayar’ın ismi Hasan Yavuzyiğit’in görevinden ayrılmasının ardından Ak Parti Karasu İlçe Başkanlığı için de geçmişti. Ayar o dönem de Ankara’ya davet edilen başkan adayları arasında yer almıştı. İddiaya göre, Ayar o süreçte belediye başkan aday adayı olmayı planlıyordu. Yakup Ayar’ın uzunca bir süreden bu yana yakın çevresi ile aday adaylık fikrini istişare ettiği de biliniyordu.

Bu hafta netleşecek

Ak Parti’de aday adaylık başvurularının bu haftadan itibaren alınmaya başlaması bekleniyor. Yakup Ayar’ın da şimdiye kadar gizlilik içinde yürüttüğü görüşmelerini gün yüzüne çıkarması ve kararını kamuoyu ile açıklaması beklentisi var. Ayar’ın bu hafta son görüşmeleri yapıp, sosyal medyası ve basın üzerinden değerlendirmelerde bulunması bekleniyor. Genel beklenti, Ayar’ın Ankara ziyareti sonrasında başvuruda bulunması yönünde.