Sakarya

Yüce: Hep beraber saracağız

Yüce: Hep beraber saracağız

Sakarya Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesine yönelik sürdürdüğü yardım çalışmalarına devam ediyor. Daha önce 80 adet konteynerin İskenderun’a yollayan Büyükşehir, 44 konteyneri daha İskenderun’a doğru yola çıkardı. Sakarya Büyükşehir Başkan’ı Ekrem Yüce, “Depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmaya devam edeceğiz” dedi.

İlk günden beri çalışıyoruz

Deprem bölgesine yönelik yardım çalışmalarına devam eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi 44 konteyneri daha İskenderun’a yolladı. İskenderun’da kurulacak konteyner kente ulaşacak konteynerin yanı sıra 150 adet soba, 1 tır dolusu odun, kömür ve su bölgeye gönderildi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan’ı Ekrem Yüce, “Ayların şahı olan bin aydan hayırlı Ramazan-ı şerife kavuştuk. Ramazan merhametin, paylaşmanın, kardeşliğin, muhabbetin, karşılıksız sevmenin, kardeşlerimizin halinden anlamanın ayıdır. Hepimizin yüreklerini yakan depremden sonra yaralarımızı sarmak için ilk günden itibaren çalışıyoruz. Bizlere düşen yaralara merhem olmak ve karınca kararınca depremzede kardeşlerimize faydalı olmaktır. Bu mübarek ay içerisinde çalışmalarımıza devam edecek olup depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmaya devam edeceğiz” dedi.

Oyun parkları kuruyoruz

Konuşmasına devam eden Başkan Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak depremin meydana geldiği ilk günden itibaren bölgedeki çalışmalara güçlü bir katkı sağlıyoruz. Diyarbakır’da depremin izlerini silmek için çalışmalarımıza devam ederken çocuklarımızı unutmuyoruz ve onlar içinde oyun parkları kuruyoruz. Çocuklarımızın kendilerini daha iyi hissetmeleri ve yaşadıklarının şokunu azaltabilmeleri için mobil etkinlik tırımız ile buluşturduk. Kahramanmaraş’ta ise altyapı çalışmaları kapsamında şebeke yenileme ve içme suyu imalatı gerçekleştirdik. 5 bin kişiye hizmet eden çamaşırhane hizmetimiz devreye girdi. Bunun yanı sıra Kahramanmaraş’ta depremzede esnaflarımız için 50 konteynerden oluşan iş merkezi kuruyoruz. Hepimiz hem şehrimizdeki hem ülkemizdeki hem de dünyadaki kardeşlerimiz için dua ediyor ve fedakârlıkta bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Gece gündüz çalışıyoruz

Başkan Yüce, “Sizi en iyi biz anlarız diyerek Adıyaman’da 400 konteynerlik kardeşlik kentimizde öncelikle, SASKİ eliyle bölgenin altyapısı, içme suyu ve atık su çalışmalarını başarıyla tamamladık. Adıyaman Altınşehir’de, iş adamlarımızın ve Sivil Toplum Kuruluşlarının destekleriyle konteyner kentimizin çalışmalarına başlamıştık. Çocuk oyun grubu, mescit, derslik, kütüphane, sağlık tesisi, kıraathane, çamaşırhane, basket sahası ve rehabilitasyon merkezinin yer aldığı konteyner kentimizi hızla tamamladık. Hatay’da ise Sakarya Mahallesinde kurduğumuz Aşevi ve Mobil Hizmet Aracı sayesinde binlerce depremzedeye günün her saatinde hizmet veriyoruz. İskenderun ilçesinde 250 konteynerlik kardeşlik kenti için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kentimizi hızla tamamlamak için gece gündüz çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Yüce, “Depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmaya devam edeceğiz” dedi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi 44 konteyneri daha İskenderun’a yolladı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesine yönelik sürdürdüğü yardım çalışmalarına devam ediyor