Karasu

Yönetim oluştu

 

Pazartesi günü Karasu Merkez Erkek Kuran Kursu’nda, Karasu Dini ve Hayri Hizmetler Derneği Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantıda 2022’nin tahmini bütçesi görüşüldü ve yönetim kurulu oluşturuldu.

 

PERSONEL ÇALIŞTIRAN KURULUŞ

Pazartesi günü Karasu Merkez Erkek Kuran Kursu’nda, Karasu Dini ve Hayri Hizmetler Derneği 1. Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Genel Kurul Toplantısı’nda Divan Başkanlığına Müftülük Şube Müdürü Murat Çetin, Katip üyeliklere ise Müftülük Memurları Muzaffer Özbay ve Naran Kabataş oy birliği ile seçildi. Divan Başkanı Murat Çetin, gündem hakkında bilgi verdikten sonra, İstiklal Marşı okunarak saygı duruşunda bulunuldu. Ardından ise Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Amil Gündüz konuşma yaptı. Gündüz, “Derneğimiz amacı Karasu İlçe Müftülüğü’nün tüm hizmet alanlarını desteklemek, Karasu sınırları içinde ihtiyaca cevap verebilecek büyüklükte, cami ve Kur’an kursları yaptırmak, mevcut tesislerin her türlü eksikliklerini tamamlamak, tamir, bakım ve onarımlarını yapmaktır. Bu hizmetlerin yürütülmesinde gerektiğinde personel çalıştıran kuruluş” dedi.

 

DAHA FAZLA İNSANA ULAŞMAK

Gündüz, “Derneğimiz sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur. Bütün bu çalışmalarımızın verimli ve başarılı olması için daha çok insana ulaşmamız gerekmektedir” dedi. Gündüz, “Derneğimize üye olmamış hocalarımızı derneğe üye olmaya davet ediyoruz. 1.Genel Kurul toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı. Derneğin tahmini bütçesi hakkında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Kaya konuşma yaptı. Kaya, “Karasu Dini ve Hayri Hizmetler Derneği 2022 tahmini gelir bütçesi, erkek öğrenci Kur’an kursu veli aidatları 17 bin 639 TL, kız öğrenci Kur’an kursu öğrenci aidatları 5 bin 200 TL. 4 – 6 yaş Kur’an kursu öğrenci aidatları ise 34 bin TL’dir” ifadelerini kullandı.

 

YARDIM HEDEFİ

Başkan Yardımcısı Mehmet Kaya, “Yardım toplama vasıtasıyla hedeflediğimiz yardım 6 bin 399 TL’dir. 2022 tahmini gider bütçesi ise, erkek Kur’an kursunda çalışan üç personelimiz var. 1 kişinin maliyeti 5 bin 879 TL, üç kişinin toplamı 17 bin 609 TL. Kız Kur’an kursunda çalışan iki personelin sigorta girişleri Kasım ayı itibariyle yapıldı ve giderleri 11 bin 759 TL’dir. İlçemizde faaliyet gösteren personel çalıştırma mecburiyeti olan 4-6 yaş Kur’an kurslarımızda 8 tane yarı zamanlı personel çalışmaktadır. Giderleri 4 bin 270 TL’dir. Toplam 34 bin 20 TL, her ay 150 TL ise vergi aidatı vardır. Bu giderler öğrenci aidatlarıyla karşılanmakla beraber ayrıca yardım toplama faaliyetinde de hayırsever kardeşlerimizin yardımlarıyla karşılanacak” şeklinde konuştu.

 

SEÇİM YAPILDI

Tahmini bütçe sonrası Dernek Organları seçimine geçildi. Yönetim Kurulu seçiminde tek listeye gidildi. Divan Başkanı Murat Çetin, adayların isimleri okuyarak, üyelerin açık oyuna sundu. Yönetim kurulu asil adayları Amil Gündüz, Mehmet Kaya, Ali Sarımert, İbrahim Ayar, İlhami Ulusoy. Yönetim kurulu yedek aday isimler Haydar Coşan, Ali Keskinsoy, Kenan Karadağ, Hafise Gündüz, Özlem Kuzu. Denetleme kurulu asil adaylar Muzaffer Özbay, Üzeyir Aysu, Zekai Türkan. Denetleme kurulu yedek aday isimleri ise Necmi Sevindik, Cemalettin Cuni, Mustafa Karal açık oy birliği ile kabul edildi. Dilek ve temennilerin ardından Birinci Genel Kurul toplantısı sona erdi. Bahar Kaya