KarasuSiyaset

Yöneticiler sükunet taraftarı olsun

 

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, Karasu’da son zamanlarda yaşanan olaylara ilişkin açıklamada bulundu. “İnsanların yeterince ekonomik ve sosyolojik sorunları var” diyen Direk, “İnsanları daha fazla germeye gerek yok. Bunun için siyasilerin ve yöneticilerin sükunet taraftarı olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İNSANLARI GERMEYE GEREK YOK

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, son zamanlarda yaşanan olaylara ilişkin açıklamada bulundu. Başkan Direk, “Karasu’da son günlerde meydana gelen olaylar, siyasi ve yöneticilerin yaptığı açıklamaları yakından takip ediyoruz. İnsanlar bazı, konularda haklı olabilir. Hakkını da savunmak en doğal görevidir. Ama bazen haklı olsan da başka olaylara sebebiyet vermemek için haklı olduğun durumu terk etmek daha önemlidir. Çünkü haklı adam insaf sahibi olur. Olayların büyümemesi için hakkını feda eder. Kim olursa olsun, haklı olsun haksız olsun bazı olaylara sebebiyet vermemek için siyasilerin ve yöneticilerin biraz daha sükunet taraftarı olmasını istiyoruz. İnsanların şu anda ekonomik ve sosyolojik sıkıntıları var. Bu tartışmalarla insanları daha fazla germeye gerek olmadığını düşünüyorum” dedi.

 

SOKAKTA YÜZ YÜZE BAKIYORUZ

Bu tarz tartışmalar Karasu’nun imajını zedelemektedir” diyen Başkan Direk, “Karasu dışardan birçok tatilci tarafından takip edilmekte. Bu tarz olaylar Karasu için olumsuz fikir oluşturabilir” dedi. Direk, “Kıyı erozyonu Karasu’ya negatif bir imaj oluşturmuş durumda zaten. Bunun yanında siyasi yöneticilerin gergin konuşmaları imajı daha kötü bir duruma getiriyor. Bir seçim daha gelmeden şimdiden bu kadar gergin konuşma ilerde nereye varır siz düşünün. Her insanın, siyasi düşüncenin, sivil toplum kuruluşunun sevenleri ve sevmeyenleri var. Bir problem varsa basın yoluyla konuşmak yerine karşılıklı olarak ortak akılla halletmemiz lazım. Bu sebeple kim olursa olsun, siyasi yöneticiler biraz daha sükunet dilini kullanmalı. Unutmayalım ki sokakta herkes birbirinin yüzüne bakıyor” diye belirtti.