KarasuSiyaset

Yıldız: “Toprağın ancak altını veririz”

 

Ak Parti MKYK Üyesi Dora Kübra Yıldız, Pazartesi günü Karasu’ya geldi. Karasu İlçe Teşkilatı tarafından çiçeklerle karşılanan Yıldız, basınla da bir araya gelerek açıklamada bulundu. “Sanmayın ki düşmanın derdi Ak Parti” diye konuşan Yıldız, “Düşmanın tek derdi var o da İslam” dedi. Yıldız, “Bizi İslam’dan vurmaya çalışıyorlar. Bizden bir toprak istiyorlarsa altını veririz, üstü bizim ve bizim kalacak” dedi.

 

YENİ UFUKLAR AÇACAĞIZ

Ak Parti Karasu Kadın Kolları, pazartesi günü Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) Dora Kübra Yıldız ve Sakarya Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan’ı ve başkan yardımcılarını Karasu’da misafir ederek toplantı düzenledi. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Ak Parti Karasu Kadın Kolları Başkanı Nesrin Basmacı’nın ardından kadın kollarını Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’te yalnız bırakmadı. Yavuzyiğit, “2023 seçimlerine girerken bizler de bu sürece en maksimum seviyede destek olmaya gayret ediyoruz. Kadın kollarımız partimiz kurulduğundan beri partimize ciddi anlamda değer katan önemli kademelerinden biri. Bu seçimde de Türkiye Yüzyılı olarak önümüzdeki yüzyıla da damga vurmak için çalışacağız. Önümüzdeki seçimlerde hep birlikte kapı kapı dolaşarak bu seçimi de sizlerin kıymetli gayretleriyle kazanıp bu ülkeye, millete, ümmete yeni ufuklar açacağız” diye konuştu.

 

GELECEK NESİLLER İÇİN

Yavuzyiğit’in konuşmasının ardından konuşan Ak Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, “Çok hareketli bir döneme girdik. Zor demek istemiyorum çünkü Türk kadınına zorluk yok” diye konuştu. Turan, “Bizim bir davamız var. Ak davamız var ve bu davamız için canla başla koşturacağız. Biz biliyoruz ki bir yokuşu çıkarken ter akıtmazsak inerken o terler gözyaşına dönüşür. Biz bir yokuştayız ter akıtacağız, emek vereceğiz. Bu milli mücadele de canla başla çalışacağız. Cumhurbaşkanımız için kanımızın son damlasına kadar desteğimizi vereceğiz. Teşkilatımızın başarılı olması, biz kadınların başarısıyla oluyor. Bizim bütün derdimiz 2023’te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kez daha balkon konuşmasını yapmasını sağlamaktır. Bugün çalışmazsak yarın gözyaşı dökmemiz hiçbir işe yaramayacak. Bütün bu çalışmalarımız gelecek nesillerimizin refahı içindir” dedi.

 

DAVAMIZLA NİKAHLIYIZ

20 yılda yaptıklarımız malum” diye sözlerini sürdüren Turan, “Fakat gayret göstermezsek bir günde kaybetme olasılığımız da var” dedi. Başka Yasemin Turan, “Bunun için hiçbir zaman Reis’e olan desteğimizi azaltmayacağız. Hatta üzerine koyarak devam edeceğiz. Bu şekilde başarıdan başarıya koşarız. Ak Partili kadınlar milli mücadelenin Nene Hatunları, Şerife Bacılarıdır. Bizler de 2023 seçimlerine kadar her şeyi bir kenara koyup tamamıyla vatan, bayrak, din ve Başkanımızın yeniden seçilebilmesi için her şeyimizi feda edeceğiz. Artık davamızla nikahlıyız. Bu davanın neferi olmak herkesin harcı değildir. Eskiler anlatır ya, biz Atatürk’le tanışmıştık diye bizler de diyeceğiz ki Recep Tayyip Erdoğan’ın davasında adım adım değil koşarak ona destek olduk. Reisimizin kazanması tüm insanlık için değerli” diye konuştu.

 

GENÇLER ÇIĞIRTKANLIK YAPIYOR

Konuşmasını alkışlarla sonlandıran Turan’ın ardından sözü, MKYK Üyesi Dora Kübra Yıldız aldı. Yıldız, “Sizlerle birlikte bu ortamda aynı havayı teneffüs etmek bizler için büyük bir gurur. Sizlerin emekleriyle büyük bir aile olmaya başlıyoruz. O yüzden sizler bizim için çok değerlisiniz. Davamızı devam ettirebilmemiz için vatanımız çok önemli. Gittiğim her yerde bastıra bastıra ifade ediyorum çocuklarımıza Allah bilincinden sonra vatan bilincini yükleyin. Yurtdışına gidip gördükten sonra vatan kıymeti daha iyi anlaşılıyor. Gençlerimiz bu hususta biraz çığırtkanlık yapıyor. Bu ülkede kalmak istemediklerini ifade ediyorlar. Allah onlara Avrupa’yı Amerika’yı görmeyi nasip etsin ki koşa koşa ülkelerine dönüp kıymet bilsinler. Her şeyi bollukla yaşadığımız bir ülkemiz var. Kıymetini ancak başka bir ülkeye gittikten sonra anlayacaklar” dedi.

 

SALDIRIYORLAR

Tüm yurtdışı çığırtkanlığı yapan gençlerimize Allah’ım yurtdışını gidip görmeyi nasip etsin ki döndüklerin de vatanımızın kıymetini bilsinler” diye konuşan Yıldız, “Provokatörlük yapmadan hayatlarını sürdürsünler” ifadelerini kullandı. Yıldız, “Vatanımız için Karasu’muz için daha iyi nasıl olabiliriz bunların istişaresini yapacağız. Sahaya çıktığınızda sizleri illa ki bir şeylerden vuruyorlardır. İlk saldırdıkları konu ise ekonomik kriz oluyor. Pandemi sonrası tüm dünya da yaşanan ekonomik kriz sanki 20 yıldır varmışçasına saldırıyorlar. Halbuki bu global kriz başlamadan önce 20 yıl boyunca insanlar asgari ücretle evlerini ve arabalarını aldılar. Devletimiz bu süreçte vatandaşlarımıza inanılmaz destekler sağladı. Ama insanımız bir buçuk yıldır gerçekleşen krizi o kadar büyüttü ki geçmiş yok sayılmaya çalışıldı. Lüksümüzden feragat etmek istemediğimiz için şu an yaşanan sıkıntı had safhaya çıkıyor” dedi.

 

DÜŞMANIN DERDİ İSLAM

Sanmayın ki düşmanın derdi Ak Parti” diye konuşan Yıldız, “Düşmanın tek derdi var o da İslam” dedi. Yıldız, “Bizi İslam’dan vurmaya çalışıyorlar. Bizden bir toprak istiyorlarsa altını veririz, üstü bizim ve bizim kalacak. Vatanımız, bayrağımızı, milletimizi, davamızı kimseye yedirmeyiz. Kurtuluş Savaşı’nda topla tüfekle savaşılıyordu ne olduğu belliydi. Şu an dijital dünyayla savaşıyoruz. Bizi çoluğumuz, çocuğumuzla vuruyorlar. Gençlerde bir isyankarlık var. Bunun nedeni ise gençlerimizin Recep Tayyip Erdoğan’ın refah döneminde dünyaya gelmiş olmaları. Gençlerimiz yokluk görmedi. Bu günler de geçecek” dedi. Yıldız, “6’lı Masa’dan çıkacak kişi bizi ilk olarak başörtümüzden vuracak. Bu davada yer almıyorsanız bile başörtünüzün hatırına bu davada olmak zorundasınız” ifadelerini kullandı. (HABER: Sündüz Andoğlu)