Karasu

Yıkılması için ölmeli miyiz

 

Karasu İncilli Mahalle Muhtarı Mehmet Zeki Avcı, İzmir’de meydana gelen depremin ardından gündeme gelen Karasu’daki eski binaların tekrar unutulduğunu belirtti. Avcı, “Karasu’daki eski binaların yıkılması için birinin canından mı olması gerekiyor” dedi.

 

KARASU’NUN YÜZ KARASI

İzmir’de meydana gelen depremin ardından Karasu’da tehlike saçan çok katlı binaların kısa süreliğine gündeme geldiğini ardından hiçbir çalışma yapmadan unutulduğunu belirten Karasu İncilli Mahalle Muhtarı Mehmet Zeki Avcı, yetkililere seslenerek “Deprem yıkmadan siz yıkın” çağrısında bulundu. Karasu Atatürk Bulvarı’nda bulunan binadan zaman zaman tuğla ve taş düştüğünü belirten Avcı, “Yetkililerin eski binaları yıkması için illaki birinin kafasına tuğla veya taş mı düşmesi gerekiyor. Karasu’nun en çok kalabalık caddesinde bulunan eski binalar Karasu’nun yüz karası” ifadelerini kullandı.

Yıkılması gerekli

Eski binaların tekrar gündeme gelmesi için deprem olması veya felaket mi yaşanması gerektiği sorusunu yetkililere soran Avcı, “İzmir’de meydana gelen depremin ardından Karasu’daki tehlikeli yapılar daha çok tepki çekmeye başladı. Tehlike saçan çok katlı binaların depremden önce kontrollü bir şekilde yıkılması gerekiyor. İzmir’de onlarca canımız gitti. Karasu’nun göbeğinde sonradan çıkma 5 katlı bina var ve göz göre göre kimse müdahale etmiyor. Yetkililere sesleniyoruz, deprem bunu başımıza yıkmadan siz yıkın. Deprem olduktan sonra veya birinin kafasına tuğla düştükten sonra ah vah demenin faydası yok” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir