KarasuSiyaset

Yeşilköy’de 30 kişi istifa etti

 

Karasu Yeşilköy Mahallesi’nde 30 kişinin Ak Parti’den ayrıldığını söyleyen Muhtar Eyüp Dinç, “Yerel hizmetlerdeki aksama ve teşkilatın vatandaş ile iletişimindeki sorunlardan dolayı vatandaş iktidar partisinden istifa ediyor” dedi.

 

HİZMETLER AKSIYOR

Karasu Belediyesi’nin ilçedeki pek çok kırsal mahalleyi ihmal ettiğini ve bunların neticesinde de vatandaşların Ak Parti’ye tavır aldığını söyleyen Yeşilköy Muhtarı Eyüp Dinç, “30 kişilik bir Ak Parti mensubu sırf bu hizmet alamama ve teşkilatın vatandaş ile iletişiminde sorun olması gerekçesi ile partiden ayrıldı. E-Devlet üzerinden istifa eden vatandaşlar bize ulaşıyor ve istifa gerekçelerini teşkilata iletmemizi istiyor. Bu kişilerin isimlerini de isterlerse kendilerine verebiliriz” dedi.

 

BİZİ HİÇE SAYIYORLAR

Vatandaşların yanı sıra kendilerinin de Ak Parti Teşkilatı tarafından ciddiye alınmadığını söyleyen Muhtar Dinç, “Ak Parti Teşkilatı mahalleye ziyarete geldiğinde muhtar ile değil kendi temsilcileri ile muhatap oluyor. Bir köyde muhtar var mı yok mu onlar için önemli değil. Vatandaşın ihtiyaç ve beklentilerini, muhtara sormak yerine kendi temsilcilerine soruyorlar. Vatandaş da kendi seçtiği muhtara değil de parti teşkilatının atadığı temsilciye dert anlatmak istemiyor. Bu durum seçilmiş kişilerin de hiçe sayılması anlamına geliyor. Vatandaş da tepkisini istifa ederek gösteriyor” ifadelerini kullandı.