Spor

Yeni gelmedik geri geldik

Yeni gelmedik geri geldik

Geçtiğimiz sene 1. Amatör Küme’ye talihsiz bir şekilde veda eden Yuvalıderespor, zorlu bir sezonun ardından yeniden 1. Amatör Küme’ye döndü. Çarşamba günü son maçına çıkan kırmızı beyazlılar 1. Lig’e çıkmanın coşkusunu doyasıya yaşadı.

Hak ederek kazandı

2.Amatör Küme Play-Off F Grubu’nda mücadele eden Yuvalıderespor, Akyazı Karadenizspor’u 3-1 yenerek yeniden 1. Amatör Küme’ye yükseldi. Erenler Sahası’nda Çarşamba günü oynanan müsabakaya oldukça istekli çıkan kırmızı-beyazlı temsilcimiz müsabakanın başından sonuna kadar üstün oynadı. Sahadan 3-1 gibi rahat bir skorla ayrılan Yuvalıdere ekibi önümüzdeki sene 1. Amatör’de olacak.

Büyük sevinç

Çarşamba günü oynana final niteliğindeki müsabaka sonunda hakemin son düdüğü çalması ile sahaya giren taraftarlar futbolcular ile sevinç yumağı oluşturdu. Karasu Grubu’nda aldığı cezalara rağmen gruptan 3. olarak çıkmayı başaran Yuvalıdere ekibi, Sakarya’daki müsabakalarda elde ettiği başarı sonucu grubunu lider olarak bitirdi ve şampiyon olarak bir üst ligde mücadele etme hakkını elde etti.