EğitimKarasu

Yeni binasında yeni imkanlar

Yeni binasında yeni imkanlar

Yeni binasına taşınan Karasu Anadolu Lisesi’ne Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ziyarette bulundu. Turhan, “ Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yeni binaları hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Büyük bir okula sahibiz

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, yeni binasına taşınan Karasu Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulundu. Açıklamada bulunan Turhan, “İlçemiz çok büyük bir okula sahip oldu. Çocuklarımız 12 yıl sonra kendi okullarına kavuştu. Taşınma sürecinde okulumuzun öğrencileri her yönden destek verdi. Ağzına kadar dolmuş olan Demokrasi ve Toki Ortaokulu’nun da rahatlamasına sebep olduk. Hastane ve Adliye’nin burada bulunmasıyla ve Karasu Anadolu Lisesi’nin buraya gelmiş olmasıyla beraber şehir bu tarafa doğru kaymış oldu, öğrenci yolu da buraya gelmiş oldu. Yeni okulumuz öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Yeni okulumuza kavuştuk

Konuşmasına devam eden Turhan, “Bir taraftan yeni okulumuza kavuştuk, bir taraftan da kütüphanesi üst seviyede olan, çok güzel spor kompleksleri olan, sığınma odasıyla, konferans salonuyla, iki adet sahasıyla öğrencilerimiz güzel imkanlara kavuştu. Okulumuz yaklaşık bir buçuk yılda tamamlandı. Çalışmalarımızı yakinen takip ederek destekte bulunan Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya, Karasu Kaymakamımız Ahmet Naci Helvacı’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımız için şehrimiz için gelecek nesillerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bu anı çok bekledik

12 yıllık özlemlerinin sonunda bittiğini söyleyen Karasu Anadolu Lisesi Müdürü Ali İhsan Kılınç, “Bu anı çok bekledik. Hem öğrencilerimizin, hem öğretmenlerimizin hem velilerimizin çok büyük bir beklentisi vardı ve bu beklenti karşılandı. Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Tuhan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Devletimizin vermiş olduğu imkanları sonuna kadar kullanıp daha iyi daha başarılı yıllar geçirmek için elimizden geleni yapacağız. 468 öğrencimiz ve 32 tane öğretmenimiz var. Öğrencilerimizin sayısı her geçen gün daha da artacak” ifadelerini kullandı.

Yaşam merkezi bulunuyor

Konuşmasına devam eden Kılınç, “Eksik olan ihtiyaçlarımız zamanla karşılanacağından eminim. Hiçbir dersimizi aksatmadan 1 hafta içerisinde herhangi bir sıkıntı yaşamadan taşındık. Memnunuz, mutluyuz ve huzurluyuz. Bina yapı itibariyle kullanışlı, temiz, ferah, aydınlık olması yönüyle çok güzel, bu durum öğrencilerimizin ruhuna ve psikolojisine daha olumlu bir etki yaratıyor. Bahçemizin olanakları öğrencilerimiz için çok kıymetli. Ayrıca bir sığınağımız yani bir yaşam merkezimiz var. Biz şu an yemekhane olarak kullanıyoruz. Afet durumlarında kullanacağımız sığınağımızın mutfak ve genel ihtiyaçlar için odaları bulunuyor. Okulumuz hepimize hayırlı ve uğurlu olsun ” dedi.

Öğrencilerle vakit geçirdi

Yapılan açıklamaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Okul Müdürü Ali İhsan Kılınç ile birlikte okulu gezdi. Görsel sanatlar atölyesini, müzik sınıfını, öğretmenler odasını, rehberlik odasını, kantini, kapalı spor salonunu, konferans salonunu, depoları, yaşam merkezini gezen Turhan, okuldan çok memnun kaldığını çok beğendiğini ifade etti. Son olarak bahçede bulunan iki adet sahayı gezen Turhan, basketbol ve voleybol oynayan öğrencilerle sohbet ederek oyunlarına katıldı. Öğrencilerle güzel vakit geçiren Turhan, “Gelecek nesillerimiz için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Turhan, “ Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yeni binaları hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
Kılınç, “Bu anı çok bekledik. Hem öğrencilerimizin, hem öğretmenlerimizin hem velilerimizin çok büyük bir beklentisi vardı ve bu beklenti karşılandı” dedi.
Turhan, görsel sanatlar atölyesinde ki öğrencileri ziyaret etti.
Turhan, öğretmenler odasını ziyaret ederek öğretmenlerle sohbet etti.
Turhan, Okul Müdürü Ali İhsan Kılınç ile birlikte okulu gezdi.
Turhan, “Gelecek nesillerimiz için elimizden gelen her şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.