Karasu

“Şerife Bacı” tiyatro severlerle buluştu

“Şerife Bacı” tiyatro severlerle buluştu

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kültür sanat faaliyetleri kapsamında düzenlenen, vatan için şahadet “Şerife Bacı” adlı tiyatro gösterisi Karasu Sosyal Gelişim Merkezinde tiyatro severlerle buluştu.

Yaşayarak oynadılar

Cuma günü kültür sanat faaliyetleri kapsamında Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen vatan için şahadet “Şerife Bacı” adlı tiyatro gösterisi Karasu Sosyal Gelişim Merkezinde tiyatro severlerle buluştu. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır, bilinci ile ölümü, düğün ve bayram sayan, yokluklar içinde var olma savaşı veren, bir milletin hikayesini anlatan, bağımsızlığın mücadelesini gerçek ve çarpıcı olaylara dayanarak ele alan tiyatro gösterisinde duygusal anlar yaşandı. İnebolulu Şerife Bacı’nın yaşadıklarına odaklanmış bir eseri yaşayarak oynayan Tuzla Sanat Sahnesi ekibinin performansı seyircilerden beğeni alırken, oyun bitiminde tiyatro ekibi ayakta alkışlandı.

Etkinliklere devam edeceğiz

Şerife Bacı adlı tiyatro gösterisinin ardından açıklamada bulunan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Karasu Belediyesi olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla vatan sevgisi ve bağımsızlı, sanatın gücüyle yoğurarak ifade eden güzel bir organizasyona imza attık. Böylesine anlamlı ve güzel bir etkinliğin vatandaşlarımızla buluşmasında pay sahibi olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sergiledikleri başarılı oyunculukla vatandaşlarımıza duygu ve gurur dolu anlar yaşatan tiyatro ekibini de ayrıca tebrik ediyorum. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de ilçemizde bu tarz etkinliklere desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Şerife Bacı’nın yaşadıklarına odaklanmış bir eseri yaşayarak oynadılar.

 

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.