Karasu

Yemek sonrası tatlı kültürdür

 

Karasu’da Habeş Usta Künefe ve Baklava Salonu kapılarını tatlı severlere açtı. Gaziantepli Habeş Pala, “Yemekten sonra tatlı yemek bir kültürdür. Bu alandaki eksikliği, damaklarda kalacak kadar özel tatlılarımızla doldurmayı hedefliyoruz” dedi.

 

KENDİ İMALATIMIZ

Karasu’da 20 yıldır tatlı sektöründe imalat olarak hizmet veren Gaziantepli Habeş Pala, İncilli Mahallesi Stat Caddesi’nde kapılarını tatlı severlere açtı. Pala, “Yemekten sonra tatlı yemek bir kültürdür. Bu alandaki eksikliği, damaklarda kalacak kadar özel tatlılarımızla doldurmayı hedefliyoruz. Kendi imalatımız olan tatlılarımızı çok uygun fiyatlarla Karasu halkı ile buluşturduk. Ürünlerimizi tamamen günlük ve taze olarak her gün halkımızın hizmetine sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

DAMAK ZEVKİNE UYGUN

Pala, “Künefe, baklava çeşitleri, kadayıf tatlısı, katmer, su böreği gibi birçok lezzeti vatandaşlarımıza sunuyoruz. Tatlı ile haşır neşir olan müşterilerimize en iyi hizmeti sağlamak amacıyla alanında uzman ekibimiz ve ustalarımız ile uyum içerisinde çalışarak bölgede kusursuz hizmeti sağlamaktayız. Ustalarımız yılların vermiş olduğu bilgi ve deneyim birikimini her geçen gün daha ileri seviyeye taşıyarak günlük taze künefe, kadayıf ve baklava çeşitlerini siz değerli müşterilerimizin damak zevkine uygun bir şekilde sunuyoruz” dedi.

 

BİREBİR EL YAPIMI

Karasu halkının bize gösterdiği güven nedeniyle künefe salonu açtık” diye belirten Pala, “Karasu’da 20 yıldır gösterdiğimiz bir marka emeği var. Bu emeği künefemizde de göstereceğiz. Künefe salonumuzda göz önünde el yapımı künefelerimizi sunuyoruz. Künefelerimiz kesinlikle şoklanmış değil, birebir el yapımıdır. Baklavadaki ustalığımızı künefede de gösteriyoruz” dedi. Künefe şefi Mehmet Emin Turan, “Künefe, katmer, baklava ve su böreği ile Karasu’ya eşsiz bir lezzet katmak için buradayız” şeklinde konuştu.

 

YÖRESEL ÜRÜNLER

Şef Turan, “Künefemizin tüm ürünleri kendi yörelerinden geliyor. Hatay’dan peynir, Gaziantep’ten fıstık, Urfa’dan yağ temin ediyoruz Tüm ürünlerimiz yöresel olduğu için Karasu halkı bu tadın farkına varmalı. Tatlı şerbetlerimizde yüzde yüz pancar şekeri kullanıyoruz. Herhangi bir katkı maddesi yok. Şerbetlerimiz dinlendiriyoruz. Çünkü dinlenen şerbet yoğunluğunu almış bir şekilde lezzetli bir tat verir” dedi. Turan, “Künefelerimizde bir kalıp yok. Her zaman yapabildiğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” diye belirtti.

 

SİZ HAYAL EDİN

Künefe çeşitliliğimiz sınırsız” diye belirten Şef Turan, “Künefede bir sloganımız var ‘siz hayal edin biz gerçekleştirelim’. Vatandaşların görsele hitap eden, aklında kalan ürünleri daha lezzetli bir hale getirerek sunma kapasitesine sahibiz” dedi. Künefe Salon’unda memnuniyetini dile getiren Karasulu Hicran Meriç ise, “Hem künefe hem servis çok güzel. Uzun zamandır bu kadar güzel bir künefe yememiştim. Künefenin tadı ve şerbeti muhteşemdi” ifadelerini kullandı. (HABER: Bahar Kaya)