EğitimKarasu

Yazarlık atölyesine ziyaret

 

İlçeler arasında ilk defa Karasu’da gerçekleşen Yazarlık Atölyesi Yetişkinler Kursu’nu Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ziyarette bulundu. Protokol dersi pür dikkat dinledi.

 

ÖĞRENCİ OLDULAR

İlçeler arasında ilk defa Karasu’da gerçekleşen Yazarlık Atölyesi Yetişkinler Kursunda yapılan ders akışına Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan katıldı. Helvacı, yazarlık atölyesi kursiyerleriyle bire bir tanışıp sohbet etti. Yazar Fahri Tuna’nın “Bir kitapta olması gereken maddeler” konusunu işlerken Helvacı’nın pür dikkat dinleyerek not alması dikkatlerden kaçmadı. Yazar Tuna’nın kütüphaneden getirdiği kitaplar da katılımcılar tarafından incelendi.

İLGİYİ HAK EDİYOR

Yazarlık Atölyesi etkinliğini önemsediğini belirten Kaymakam Helvacı, “Bu projemiz kendi içerisinde özel bir vurgu ve ilgiyi hak ediyor. Bu kurs ile gençlerimizin yazma becerileri gelişir. Biz bu etkinlikleri sizdeki edebiyatçı olma, yazar olma, şair olma becerilerini doğru patika üzerinde yürünmesini sağlamak için yapıyoruz. Bu medeniyetin en önemli unsuru, maddi olmayan kültürel etkinliklerdir” dedi. Yazarlık atölyesi etkinliğine olan katılımın hoşuna gittiğini de söyleyen Helvacı, “Karasu da etkin yazarların çıkacağını görebiliyorum. Bu da bizi çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

GURUR VERİCİ

Karasu da uzun zamandır bu projenin üzerinde durduklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Kursumuza olan ilgi bizi ziyadesiyle mutlu ediyor” diye belirtti. Müdür Turhan, “İnanın bu Karasu için ve bizler için gurur verici” ifadelerini kullandı. Yazarlık atölyesi kursuna ilk defa katılan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ise, “Yazarlığa meyilli olan öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız için bu kurs biçilmiş bir kaftan” ifadelerini kullandı. Sarı, “İlçemiz için güzel ve verimli bir proje. Bunun devam etmesini temenni ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Bahar Kaya