Yavuzyiğit: Eserler şehrimize hayırlı olsun

 

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, cumartesi günü Sakarya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretiyle ilgili açıklamada bulundu. Yavuzyiğit, “Açılışı yapılan eserler şehrimize hayırlı olsun” dedi.

 

HİZMETE AÇTIK

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, cumartesi günü Sakarya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretiyle ilgili açıklamada bulundu. Yavuzyiğit, “İlk olarak Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bağrına basan, yüreğindeki sevgiyi ve aşkı hiç eksik etmeyen tüm hemşerilerimize en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Ak Parti Karasu İlçe teşkilatı olarak Cumhurbaşkanımızın Sakarya ziyaretine katılım sağladık. Kaynarca-Karasu-Kocaali Yolu’nun 49 km’lik kesimini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile hizmete açtık” diye belirtti.

 

42 AYRI PROJE

Başkan Yavuzyiğit, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen Sakarya Acil Durum Hastanesi, Büyükşehir yatırımları ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, herkesi muhabbetle selamladığını belirterek, yaklaşık 14 aylık bir hasretin ardından tekrar bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cumhurbaşkanımız, eğitimde ana sınıfından ilkokula, ortaokula, liseye, atölyelere, köy yaşam merkezlerine kadar 42 ayrı projenin resmi açılışını yaptı” şeklinde açıklamada bulundu.

 

HAYIRLI OLSUN

60 kilometrelik Kaynarca-Karasu yolunun açılışına katılan Başkan Hasan Yavuzyiğit, “Yolumuzun 49 kilometrelik kısmını açtık. Cumhurbaşkanımız kalan kısmının da en kısa sürece tamamlayacağını söyledi. Bu yolun tamamının hizmete girmesiyle bu güzergahtaki yolculuk 70 dakikadan 40 dakikaya inecek. Böylece yılda vakitten 95 milyon lira, akaryakıttan 29 milyon lira tasarruf edilirken, karbon emisyonu da 6 bin ton azalacak” dedi. “Toplu açılışları yapılan eserlerin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek açıklamalarına son veren Yavuzyiğit; “Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.