Eğitim

Yaşlanınca biz

 

18-26 Mart arasında kutlanan Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında Karasu Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde düzenledikleri “Yaşlanınca biz” temalı gösterileri düzenlendi. Öğrencilerin gösterileri canlı yayın ile velilere ulaştırıldı.

 

ONLARA EMANET

Karasu Anaokulu’nun minik öğrencileri öğretmenleri önderliğinde hazırladıkları “Yaşlanınca biz” temalı gösterileri ile yaşlılar gibi giyinerek onlar gibi davranmaya çalıştı. Pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen etkinlikte yaşlı insanların sorunlarına dikkat çekildiği gibi genç bireylerin yaşı büyük insanlara olan saygı ve sevgilerinin bilincinde olması sağlandı. Büyük beğeni toplayan etkinlikte dede ve nine olan minik öğrenciler, tavırları ve gösterileri ile yaşlı insanlara sahip çıkacaklarını kanıtladı.

KIYMETİNİ BİLMELİYİZ

Etkinlikte yaşlıların önemine değinildiğini belirten Okul Müdürü Neval Bilgin Çakır, “Özellikle okul öncesi dönem çocuklarında yaşlılara saygı etkinlikleri üzerinde durulmalıdır. Çocukların henüz çok küçük yaşlarda yaşlılara gereken saygı ve hürmet göstermeyi öğrenmesi, yen neslin sağlam kurulmuş temeller üzerinde yapılanmasını sağlayacaktır. Her bireyin vakit ve zamanı geldiğinde yaşlanacağını ve yaşlıların beklediği saygıya ve hürmete, yardıma, bir gün her bireyin ihtiyaç duyacağını anlattık. Değerlerimiz, örf ve adetlerimizi kaybetmeden onların kıymetini bilmemiz için çocuklarımız ile birlikte güzel bir etkinliğe imza attık” dedi. Gülcan Elmalı