Yarışmada Karasu detayı

 

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Yüzlerce öğrencinin katıldığı yarışmada ilk 10’uncu sırada Karasulu 7 öğrenci yer aldı.

 

ADIMIZ SAKARYA’DA

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tarafından ortaklaşa düzenlenen İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmasının sonuçları açıklandı. Cuma günü Sakarya Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreninde Karasu detayı dikkat çekti. 7-29 yaş arası ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin kendilerinin video çekip yollayarak katıldıkları yarışmada dereceleri ve ödülleri Karasulu öğrenciler aldı. Karasu’nun adını bir kez daha Sakarya’da duyuran öğrenciler Karasu’nun gurur kaynağı oldu.

DERECEYE GİRENLER

Sakarya genelinde 1.353 öğrencinin video gönderdiği yarışmada Karasu yarışmaya katılan en çok okul unvanını aldı. İlk 10 kişinin ödül aldığı yarışmada ilk 7. sırada Karasulu öğrencilerin yer alması Karasu halkını şaşırtmadı. İlkokul kategorisinde Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencilerinden Esila Sandalcı 5. olurken, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencilerinden Naz Elvin Gençbay 8. oldu. Ortaokulları kategorisinde Afşin Bey Koleji öğrencilerinden Ahmet Efe Açıkgöz 2. olurken, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’ndan Esmanur Oktay 9. oldu. Liseliler kategorisinde Karasu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sümeyye Depe 2. olurken, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi’nden Birsen Bozan 7., Karasu Anadolu Lisesi’nden Fatma Zehra Uzun 10. oldu.

PLAKET VERİLDİ

Karasulu öğrencilerin tüm ödülleri kaptığı yarışmada 1. olanlara tablet, 2. ve 3. olanlara para ödülleri verilirken ilk 10 öğrenci Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi. Öğrencilere verilen ödül töreninin ardından Karasu adına Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç’a ve Okul olarak da Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu Müdürü Ahmet Ova’ya plaket takdim edildi. Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Sakarya Vali Yardımcısı Murat Karasu, Adapazarı Kaymakamı Yusuf  Ziya Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Müftüsü Hasan Başiş, Adapazarı  Belediye Başkan Vekili Hilmi Kızılcık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ve şube müdürleri tarafından verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.