Yardımsever olmak kanımızda var

 

Ekim ayının ilk haftasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Karasu İlçe Müftülüğü pazartesi günü kan bağışında bulundu. “Yardımsever olmak bizim kanımızda var” diyen Karasu Müftüsü Bektaş Günay, Karasu halkını bağışçı olmaya davet etti.

 

İSLAMİ GÖREV

Pazartesi günü Karasu İlçe Müftülüğü, Atatürk Bulvarı’nda kan bağışı kampanyası düzenledi. Müftü Bektaş Günay ve müftülük personeli, kan bağışına dikkat çekmek için sıraya girdi. Müftü Günay, “İslam, insan sağlığına önem veren bir dindir. Kan vermek hem kişinin sağlığına hem de diğer insanların sağlığına olumlu manada katkı sağlayacaktır. Kan bağışı insani olduğu kadar İslami de bir görevdir” ifadelerini kullandı. Günay, “Aslında Türk insanının yardımsever olmak kanında var. Sadece bu duygumuzu biraz daha öne çıkarmamız gerekli” ifadelerini kullandı.

ÇAĞRIDA BULUNDU

Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay, “Aslında sürekli vurgu yapılan bir şeyi hepimiz dikkatten kaçırıyoruz. Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Bu yüzden bu konu da daha duyarlı olmalıyız. Bugün bir başkası bizim yapacağımız kan bağışına ihtiyaç duyarken, yarın bizim bir yakınımız belki de kendimiz bu bağışa ihtiyaç duyacağız. Bu yüzden kan vermesinde hiçbir problemi olmayan kişileri Kızılay Kan Bağış Merkezlerine davet ediyoruz ve kan bağışında bulunmalarını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu. Müftü Günay, bağışta bulunarak kendilerini yalnız bırakmayan herkese de teşekkür etti.