Siyaset

Yakup Altıntaş’ın misafiri Temel

Yakup Altıntaş’ın misafiri Temel

Ak Parti Karasu Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Yakup Altıntaş, başkan seçilmeleri durumunda sanatla ilgili projelerinin de bulunduğunu söyledi. Yakup Altıntaş, ilçenin sanat alanında geri kaldığını ve ilçede pek çok gencin keşfedilmeyi beklediğini söyledi. Eczacı Altıntaş, en iyi üniversitelerinden biriyle anlaşıp Karasuda çalışma alanı oluşturmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Geride kaldık

Fıkralarla Türkiye programı ile adını duyuran ve toplumun her kesiminden hayranları bulunan Alay Cihan (Temel), Ak Parti Karasu Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Yakup Altıntaş ile bir araya geldi. Karasu’nun sanat anlamında bir hayli geride kaldığını söyleyen Eczacı Yakup Altıntaş, “İlçemiz sanat ve kültürel açıdan da çok geri kaldı. Bu alanda çok yetenekli pek çok gencimiz keşfedilmeyi bekliyor” dedi.

Teşvik edeceğiz

Ak Parti Karasu Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Yakup Altıntaş, “Bizim gençlerimiz aralarında pek çok yetenekli isim var. İmkan verilmesi halinde ilçemizin sanatsal manada ciddi gelişim göstereceğini ve ilçemizin adının bu alanda da duyrulacağını düşünüyoruz. Göreve geldiğimizde bu alanda da çalışmalarımız olacak. Gençlerimizi sanatsal faaliyetlere teşvik edeceğiz” diye konuştu.

Projelerimiz mevcut

İlçenin sanatsal gelişimi ile ilgili projelerinin bulunduğunu ve bununla ilgili ön görüşmeleri de gerçekleştirdiklerini söyleyen Eczacı Yakup Altıntaş, “Benim sürekli savunduğum bir konu ülkemizin en iyi üniversitelerinden biriyle anlaşıp Karasuda çalışma alanı oluşturmaktır. Bu sayede hem ilçemiz daha seviyeli kesimlere tanıtılacak hem de yetişen nesillerimiz daha yüksek hedeflere ulaşabilecektir” ifadelerini kullandı.