Siyaset

Yakup Altıntaş Başvuru yaptı

Yakup Altıntaş Başvuru yaptı

Eczacı Yakup Altıntaş 31 Mart Yerel Seçimlerinde aday olmak için Ak Parti’ye başvuruda bulundu. Yakup Altıntaş aday adaylık başvurusunu yaptı. Ak Parti Karasu eski İlçe Başkanı Tuna Eren, Yakup Altıntaş’ı yalnız bırakmadı.

Görüşmeleri tamamladı

Ak Parti’nin kurulduğu günden bu yana pek çok kademede görev alan, Belediye Meclis Üyeliği, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Eczacı Yakup Altıntaş 31 Mart Yerel Seçimleri için aday adaylık başvurusu yaptı. Karasu Belediye Başkan Aday Adaylığı için uzunca bir süreden bu yana istişarelerde bulunan Yakup Altıntaş Cuma günü Ak Parti Karasu İlçe Binası’na giderek başvuru dilekçesini İlçe Başkanı Recep Aksu’ya teslim etti. Ak Parti Karasu eski İlçe Başkanı Tuna Eren de Yakup Altıntaş’ın yanında yer aldı.

Mütevazı başvuru

Aday adaylık başvurusu öncesinde basına dahi bilgi vermeyen ve mütevazı bir şekilde başvuru dilekçesini Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu’ya veren Yakup Altıntaş, başvurusunu sosyal medya üzerinden duyurdu. Yakup Altıntaş’ın paylaşımı sosyal medya üzerinden oldukça fazla beğeni ve yorum aldı. Yakup Altıntaş Aday adaylık başvurusunun ardından Ankara temaslarına hız verdi. Ak Parti’de aday adaylık sürecinin tamamlanmasının ardından temayül yoklaması yapılacak. Adayın belirlenmesinde anketlerin de önemli bir payı olacak.