KocaaliSpor

Voleybol heyecanı yeni baştan

 

Açmabaşı Mahallesi daha önce geleneksel olarak düzenlenen ancak uzun süre ara verilen voleybol turnuvalarını yeniden başlatmaya hazırlanıyor. Turnuvaların ilki olan Şehit Mehmet Sarı Voleybol Turnuvası için müracaat süreci devam ediyor.

 

İDDİALI TURNUVA

Açmabaşı Mahallesi önümüzdeki günlerde başlayacak olan voleybol turnuvası için gün sayıyor. Müracaat ve kayıt süreci devam eden Şehit Mehmet Sarı Voleybol Turnuvası ile ilgili konuşan Açmabaşı Mahallesi Muhtarı Ali Şirin saha probleminin ortadan kalmasıyla birlikte turnuva hazırlıklarına başladıklarını söyledi. Şirin “İlçe tarihinde ve bölgemizde en iddialı turnuvalar Açmabaşı Mahallemizde yapılıyordu. Uzun yıllardır saha problemi yaşadığımızdan turnuvamızı gerçekleştirmiyorduk. Mahalle halkı olarak ve hayırsever iş inşalarının katkılarıyla Taner Kara Spor Sahası’nın mahallemize kazandırdık. Kocaali Belediyesi altyapı çalışması yaparak futbol, voleybol ve basketbol oynamaya elverişli sahanın mahallemize kazandırılması için gerekenleri yaptı. Bugün mahallemize ait çok amaçlı tek spor tesisi bölgemizdeki tüm sporseverlere hizmet vermekte” dedi.

 

GELENEKSEL SPOR

Muhtar Ali Şirin “Geçmiş yıllarda köy statüsündeyken yaz aylarında bölgesel takımlarının katılımıyla Açmabaşı Köyü Voleybol Turnuvası adıyla iddialı turnuvalar düzenliyorduk. Artık bu tür turnuvalar için daha iyi şartlarda yararlanabileceğimiz spor alanlarına sahibiz.  Bu yıl yeniden geleneksel voleybol turnuvasına start veriyoruz. Ancak bu turnuvayı şehidimiz olan “Mehmet Sarı” adı ve bizde hiç bitmeyecek hatırası adıyla yapmaya karar verdik.  Yapacağımız turnuvayla hem şehidimizin adını yaşatmayı, hem de büyüklerimizden bize miras kalan geleneksel bir spor organizasyonunu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşayacağız.  Yapacağımız Açmabaşı Mahallesi Şehit Mehmet Sarı Voleybol Turnuvası’na komisyonumuzun aldığı karala Son başvuru tarihi olarak 25.06.2022 Cumartesi olarak belirlendik. Tüm Voleybol takımlarımızı Bölgesel Turnuvamıza davet ediyoruz. Bilgi almak isteyenler bana, Ramazan Girgin ve Usame Akbıyık’a ulaşabilirler” şeklinde konuştu.