Siyaset

Vicdanları yaralar

 

Karasu Belediyesi’nin bazı çalışanlarına ihtarname yolladığını ve başka kurumlara olan borçlarından dolayı iş akitlerinin sona ereceğini kararının gözden geçirilmesi gerektiğini söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Pandemi döneminde insanları işleri ile sınamak vicdanlarda yara açar” dedi.

 

İNSANİ DAVRANILMALI

Haftalık olağan basın toplantısında Karasu Belediyesi’nin başkaca kurumlara borcu bulunan çalışanlarına ihtarname gönderdiğini söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Borcunu ödeyemeyen ve belediyeden aldığı kesintili maaş ile yaşamını sürdüren vatandaşların hayat bağının kesilmesi vicdanlarda yara olarak kalacaktır. Bu noktada belediye yönetiminin daha insani davranması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

1/5000’lik Revizyon İmar Planı ile ilgili tartışmaların il ve ilçe gündemini işgal ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Kara, “Biz bu konuda kayırmacılık yapılmadığını düşünüyoruz. Eğer kayırmacılık yapıldığını düşünüyorsanız eski ve yeni imar planı görüntülerine bakar kamuoyu karşısına çıkarsınız. Çamur at izi kalsın siyasetinin karşılık bulduğu dönemler çok geride kalmıştır” ifadelerini kullandı.

FİTNEYE RAĞMEN

Karasu’da 65 yaş üstü vatandaşların aşılanmasına başlandığını ve vatandaşların da aşılamaya yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen MHP İlçe Başkanı Kara, “Halen fitne üretme peşinde olanlar kendilerince bahaneler arasa da devlet ciddiyetle işini yapmaya başlamış, belirsizlik ve kaos ümit edenler bir kez daha hayal kırıklığına uğramıştır. Aşılamanın ikinci dozu 28 gün sonra gerçekleşecek ve koronavirüs salgınında da inşallah kalıcı etki görülecektir” dedi.

TARAFSIZ SÜSÜ VERİYORLAR

Anketlere de değinen Kara, “Son zamanlarda artan sıklıkla seçim anketleri düzenlenmekte ve pazarlanmaktadır. Tarafsız süsü verilmiş taraflı anketlerin inandırıcı olması için içine bir miktar gerçek değerler katılmaktadır. En tehlikeli yalan içinde gerçek barındıran yalandır. Bu noktadan hareketle Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 45-48 bandında gösterilmekte ve neticesinde de Cumhur İttifakı’nın 2023’teki seçimlerden mağlubiyetle ayrılacağı iddia edilmektedir” dedi.

HANİ DEMOKRASİ

Taraflı bir şekilde yapılan ankete rağmen Cumhur İttifakı yüzde 45-48 oranında görünüyor” diyen Kara, “Cumhur İttifakı’ndan daha fazla oy oranına sahip ittifak ya da parti yok. O zaman nasıl Cumhur İttifakı seçimi kaybedebilir? Söyleyeyim mi? Yanınıza terör uzantısı partiyi de alırsanız yenilir. O zaman takıyye yapmayı bırakın. İttifakınızda gerçekte hangi partiler olduğunu açıklayın. Millete yalan söylemeyin” diye konuştu.

SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜLER

Pençe Kartal 2 Harekatı’na ilişkin değerlendirmede de bulunan MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Pençe Kartal 2 Harekatı’nda 48 teröristin ölü 2’sinin de sağ ele geçirildiği bilgisi biraz olsun yüreklerimize su serpmiş olsa da 13 vatandaşımızın başından vurularak şehit edildiği bilgisi içimizi yakmıştır. Eline bağlama verilerek sempatik gösterilmeye çalışılan terör uzantıları 13 kişinin başından vurularak şehit edilmesi karşısında sessizliğe bürünmüştür” dedi.

VEBALİ ÜSTÜNÜZDE

13 vatandaşımızın mağarada şehit edilmiş olmasının vebalinin terör sempatizanları üstünde olduğunu da sözlerine ekleyen Kara, “Her teröristi romantik şekilde karşılayıp kendilerince çizdikleri hukuk çerçevesini dillerine dolayanlar 13 vatandaşımızın başlarından vurularak bir mağarada şehit edilmeleri karşısında sessizliğe bürünmüşlerdir. Şimdi de konuşsanıza! Şimdi de savunsanıza! O şehit edilen Türk Evlatları’nın veballeri sizin de üstünüzdedir. Bilesiniz” şeklinde konuştu.

GEZİ ÖZENTİSİ

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör ataması bahane edilerek olayların büyütülmeye çalışıldığını da sözlerine ekleyen Kara, “Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu üzerinden ikinci bir Gezi Olayları hayal edenler, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ni öne sürüp terör bağlantılı isimlerin özgür kalmasını talep edenler umduklarını bulamayacaktır. Şaşılacak bir şey de içerdeki mahkumlar terörle bağlantıları olmadığını söylemezken dışardaki savunucuları ya aymazlık içindedir ya da ihanet batağına saplanmıştır” şeklinde görüş belirtti.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir