Gündem

Vatandaşları mecbur bırakıyor

Vatandaşları mecbur bırakıyor

CHP Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, Karasu Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan yol çalışmaları ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Büyük, “Metrelerce geniş kaldırım ve çift şerit bisiklet yolunun tek bir amacı var insanların buraya park edemeyerek araçlarını mecburen belediyenin ücretli otoparkına bıraktırılması” dedi.

Vatandaşa yer kalmıyor

Karasu Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan yol çalışmaları ile ilgili basın açıklamasında bulunan CHP Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, “Terminal ile belediye arasındaki yol çalışmasının bir trafik ve park sorunu oluşturacağını daha burası yapılmaya başlanmadan proje üzerinden dile getirmiştik. Buradaki esnaf sayısı belli, belediye çalışanı, banka çalışanı, devlet dairelerinde çalışanlarının sayısı belli zaten bu güzergah üzerine sabah sadece bunlar park ettiğinde vatandaşa yer kalmıyor” şeklinde konuştu.

Esnafla görüştük

Konuşmasına devam eden Başkan Büyük, “Metrelerce geniş kaldırım ve çift şerit bisiklet yolunun tek bir amacı var insanların buraya park edemeyerek araçlarını mecburen belediyenin ücretli otoparkına bıraktırılması. Bu güzergah üzerindeki 41 esnafla CHP Karasu İlçe Yönetimi olarak görüştük. Burada esnaflarımızın yüzde 30, yüzde 40 gelir kaybı var. Müşteriler dörtlülerini yakıp 5 dakika bile duramadıkları için başka yerlerden alışveriş yapıyorlar. Bu konu bu ay belediye meclisinde de konuşuldu” ifadelerini kullandı.

Gündeme getireceğiz

Karasu Belediyesi’nin herhangi bir düzenleme yapmayacağını belirten CHP Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, “Belediye yönetiminin bu projede herhangi bir düzenleme yapma niyeti yok. Halbuki basit yöntemlerle bu sorun giderilebilir fakat sırf inat uğruna iki ayda bitecek projeyi beş aya uzatarak yaz sezonunu esnaflarımıza zehir eden bir anlayışın bunu çözme noktasında bir adım atacağını düşünmüyoruz. Biz muhalefet olarak esnaflarımızın yanında olacağız ve sorunlarını gündeme getirmeye devam edeceğiz” dedi.