Uyarı levhaları asılacak

 

Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında yeni kararlar alındı. Yapılan toplantının ardından pozitif vakaların bulunduğu ev ve apartman girişlerine uyarı levhaları asılmasına karar verildi.

 

HELVACI KARARLARI AÇIKLADI

Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, kovid-19 pozitif vaka görülen bağımsız ev, apartman ve belli girişi olan site ve benzeri yerlere dışarıdan ziyaretlerin zaruri hizmetler hariç kısıtlanmasına karar verdi. Ayrıca ev ve apartmanların girişine uyarı levhası da asılacağı açıklandı. Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı alınan kararları açıkladı. Helvacı, “Kovid-19 pozitif vaka görülen bağımsız ev, apartman ve belli girişi olan site gibi yerlere dışarıdan ziyaretler zaruri hizmetler hariç kısıtlanacak” ifadelerini kullandı.

SÖKÜLMESİ YASAK

Filyasyon ekipleri tarafından pozitif vaka olan haneye gidildiğinde uyarı levhaları hane, apartman veya site girişlerine yapıştırılacak” diyen Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, “Yapıştırılan bilgi notu izolasyon süresince sökülmesi yasak olacak. Mahalle denetim ekiplerince yapılan izolasyon denetimleri bilgi notunun kontrolün de yapılacak. Bu sebeplerle bu süreçte evlere misafir kabul edilmemesi hususu da vatandaşlarımıza hatırlatılacak” açıklamasında bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.