Siyaset

Üretici sahipsiz bırakılmayacak

 

TMO’nun fındık alım sürecinin pazartesi gününden itibaren başladığını belirten MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Vatandaşlar fındıklarını devlet güvencesi ile satma imkanına kavuşmuştur. TMO son fındık alınana kadar açık kalacaktır. Fındık üreticisi devlet tarafından sahipsiz bırakılmayacaktır” dedi.

 

HAREKETLENME OLACAK

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan yazılı basın açıklamasında bulundu. Kara, “Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık alım süreci pazartesi günü başlamış, vatandaşlar fındıklarını devlet güvencesi ile satma imkanına kavuşmuştur. Devletin piyasada varlığı ve alımdaki kararlılığı bu şekilde sahaya yansıyacak, serbest piyasada da bir hareketlenme olacaktır. TMO’nun Kocaali’de kurduğu alım tesisi son fındık alınana kadar, son randevu sonuçlanana kadar açık kalacaktır. Bu şekilde üreticinin devlet güvencesinde olacağı ortaya çıkacak, fındık üreticisi sahipsiz bırakılmayacaktır” diye belirtti.

 

KALICI ÇÖZÜM

İlçemiz bu yıl her zamankinden fazla misafir ağırlamakta, düşük gelir ve kadro ile sorunsuz bir yaz çıkarma derdindedir” diyen Kara, “65 binlik nüfusa göre planlaması yapılan bir ilçede bu yıl için su, elektrik, internet ve telefon hizmetlerinde aksama yaşanmamış olması, çöplerinin toplanması ve belediyecilik faaliyetlerinin aksamadan gerçekleşmesi, asayiş konusunda yaşanan sıkıntıların minimuma indirilmesi burada görev yapan personelin insanüstü gayret göstermesinden kaynaklanmaktadır. Umudumuz o yöndedir ki, Karasu ve benzeri ilçelerin durumunda iyileştirme yapılır ve bu soruna kalıcı bir çözüm bulunur” dedi.

 

HEZİMETE UĞRAYACAKLAR

MHP’li Başkan Münir Ali Kara, “Tarım Kredi Marketlerde gerçekleştirilen indirimleri gördüğü halde eksik bulan ve bunun üzerinden hükümete yüklenmeyi marifet sayan kitlenin hiçbir çözüm önerisi ortaya koymamaları dikkatlerden kaçmamalıdır. Yaz tatilinde kendilerini alana atanlar, anlatacak bir şey bulamadıkları için vatandaşın yaşadığı sıkıntıyı malzeme edenler, hezimete uğrayacaktır. Vatandaşın dertlerinin çözüm yeri dün olduğu gibi yarın da Cumhur İttifakı olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

EKONOMİK SIKINTI

Başkan Kara, “Hükümetin ülkemizde uzunca bir süreden bu yana etkisini devam ettiren ekonomik sıkıntı ile mücadelesi sürerken muhalefetin tek umudu ekonominin düzelmemesi olmaktadır. Ellerinde başka argüman ya da çözüm önerisi bulunmayan muhalefet partileri sıklıkla tencere tava çalmakta, eski mantıkla ‘Tencere takırtısının yıkamayacağı hükümet yoktur’ inancıyla hareket etmektedir. Ancak bilinmelidir ki Türk aç kalır, susuz kalır ama devletsiz kalmaz, teslim olmaz. Para ile ekonomik sıkıntı ile Türk’ü esir etmek ya da ülkeyi ele geçirmek mümkün değildir” dedi.

 

GURURLANMAK HAKKIMIZ

Demokratik ortamda, ülke çıkarlarını savunarak, çözüm önerileri ortaya koyarak, Türk İslam ülküsünden ayrılmadan siyaset yapacaksanız başımızın üstünde yeriniz var” diyen Başkan Kara, “Ancak her biri bir tarafa çeken, Türkiye’nin dünya tarafından takdir edilen İHA, SİHA, S400, Mavi Vatan, Milli Uzay, Yerli Milli Üretim sistemlerinden feragat etmesini vaat ve ümit eden anlayışa emanet edilecek ülkemiz yoktur. Vatandaşımızın da ekonomik krize satacak vatanı yoktur” dedi. Başkan Kara açıklamasını, “Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Türkiye’nin üstlendiği rolü gözlerden kaçırmamak gerektiğinin bir kez daha altını çizmek istiyorum. Elbette savaşın kazananı olmaz. Ancak savaş devam ederken Türkiye’nin izlemiş olduğu politika tüm dünya tarafından takdir edilmiş, barışın umudu Türkiye olmuştur. Türkiye sadece tahıl koridoru konusunda üstlendiği rolle birlikte tüm dünyanın tahıl ihtiyacının teminatı olmuş, Rusya ve Ukrayna’nın masaya oturma sürecinde belirleyici rol üstlenmiştir. Sadece bu açıdan bile ülkemizin üstlendiği rolü takdir etmek ve bir Türk olarak gururlanmak hakkımızdır” sözleriyle sonlandırdı.