Karasu

Ulusal Egemenliğin 104 yılı

Ulusal Egemenliğin 104 yılı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Karasu Şehir Stadı’nda coşkuyla kutlandı. Karasu Kaymakamlığı önünde Çelenk sunma töreni ile başlayan program Karasu Şehir Stadı’nda düzenlenen kutlamalarla devam etti.

Çelenk sunuldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yıldönümü Karasu Şehir Stadı’nda coşkuyla kutlandı. Program Karasu Kaymakamlığı önünde Çelenk sunma töreni ile başladı. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı ve ardından ise saygı duruşundu bulunularak İstiklal Marşı okundu. Tören, Karasu Şehir Stadı’nda düzenlenen kutlama programı ile devam etti. Programa İlçe Protokolü ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. İlçe stadında düzenlenen programda saygı duruşunun ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Karasu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Dünyanın tek çocuk bayramı

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Karasu İlçe Milli Eğitim Çetin Turhan yaptı. Turhan “Bugün 104 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan ilk Milli Meclis olan ve Kurtuluş Savaşının kazanılmasında büyük rol oynayan TBMM’nin açıldığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü çocuklarımıza armağan etmiştir. Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele Arkadaşlarını, ahirete irtihal eden tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum. Bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Gösteriler büyük beğeni topladı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın konuşmasının ardından Özel Eğitim Uygulama Okulu I. Kademe Öğrencileri rond gösterisiyle, Zübeyde Hanım Anaokulu Öğrencileri “Anadolu Çocuğu” adlı gösterisiyle, Şehit Teğmen Ömer Faruk Civelek Anaokulu Öğrencileri, Özel Özşen Ortaokulu Öğrencileri, İnönü İlkokulu Öğrencileri halk oyunları gösterileriyle izleyicinin beğenisini topladı. Yapılan gösteriler Karasu Şehir Stadı’nı dolduran vatandaşlar ve ilçe protokolü tarafından ayakta alkışlandı. Karasu İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Zeynep Saliha Seven, Sezi Eratik Okulu Öğrencisi Semiha Dayı, Aziziye İlkokulu Öğrencisi Buğlem Cinbir, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Fatma Nur Ayar ve Karasu Özel Özşen Ortaokulu Öğrencisi Aylin Kıvanç şiirlerini okudu.

Ödüller verildi

Düzenlenen gösterilerin ardından dereceye giren öğrenciler için ödül töreni de düzenlendi. Sezi Eratik Ortaokulu Öğrencilerinden Eren Hakan ortaokullar şiir yarışmasında, Şehit İsmail Hakkı Ortaokulu Öğrencilerinden Birsen Ecrin Uzun ortaokullar kompozisyon yarışmasında birinci oldu. İlkokullar arasında yapılan resim yarışmasında Özel Karasu Koleji İlkokulu Öğrencilerinden Mustafa Kerem Yıldırım birinci, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Öğrencilerinden Armira Akdeniz ikinci, İnönü İlkokulu Öğrencilerinden Zeynep Esendemir üçüncü oldu. Ortaokullar arasında düzenlenen yarışmada ise Özel Karasu Koleji Ortaokulu Öğrencilerinden Buğlem Sarı birinci, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Sevdenur Aygüneş ikinci, Sezi Eratik Ortaokulu Öğrencilerinden Buse Örgen üçüncü oldu.

Yarışmalarda ve Milli Egemenlik Koşusu’nda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri ve madalyaları verildi.

Milli Egemenlik Koşusu’nda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi.
Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Karasu Şehir Stadı’nda coşkuyla kutlandı.
Yapılan gösteriler vatandaşlar ve ilçe protokolü tarafından ayakta alkışlandı.
Karasu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.
Gösteriler büyük beğeni topladı.